Udany sezon tarnowskiego enomeleksa
Zwieńczeniem kolejnego, udanego sezonu tarnowskiego enomeleksa (od końca maja do końca października wykonał ponad 300 kursów, z których skorzystało ponad 3600 osób), są dodatkowe przejazdy, które zaplanowano w listopadzie.
W sobotę pojazd wyruszył na nową trasę, która prowadziła po tarnowskich parkach: Sanguszków i Strzeleckim, które znajdują się na Małopolskim Szlaku Ogrodów. Na przejazdy zaprosiła Grupa OdRolnika, a ich uczestnicy mieli okazję nie tylko zobaczyć urokliwe parki w jesiennej szacie, ale także dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat tych wyjątkowych miejsc na mapie Tarnowa, ich twórców a także poznać lepiej historię miasta.
- Pochodzę z Kielc, ale mieszkam obecnie w Anglii. Przyjechałam do koleżanki w Tarnowie. Pogoda niespecjalna na spacer, dlatego postanowiłyśmy skorzystać z okazji i przejechać się po mieście meleksem – opowiada jedna z uczestniczek sobotnich kursów.
Wśród osób, które skorzystały z zaproszenia byli też turyści z Krakowa, Warszawy, Łodzi, którzy postanowili odwiedzić Tarnów w długi, jesienny weekend. Przewodnikiem był Marcin Pałach.
W niedzielę pojazd ponownie wyruszy na ulice Tarnowa
Meleks ponownie wyruszy w trasę w niedzielę – 10 listopada. Tym razem kursy związane będą tematycznie z obchodzonymi w tym dniu Wielkimi Tarnowskimi Dionizjami. Zaplanowano sześć wycieczek, trwających ok. 45 minut każda o godz. 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30 i 15.30.
Trasa prowadzić będzie szlakiem historii wina po Tarnowie. Pojazd kursował będzie na trasie Rynek-Park Sanguszków- dworzec kolejowy-Stare Miasto-Rynek.
Bezpłatny bilet na wycieczki meleksem można będzie pobrać w tym dniu w biurze Tarnowskiego Centrum Informacji – Rynek 7 – od godziny 9.00. Zwrotna kaucja za rezerwację jednego miejsca w meleksie to 20 zł/osobę. Liczba biletów na każdy kurs jest ograniczona do 12.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- W Tarnowie budują kolejnego McDonald'sa. Tym razem przy DK 94!
- Mieszkanki Tarnowa i okolic są najpiękniejsze! Te zdjęcia to potwierdzają
- Wyniki matur w szkołach Tarnowa. Jak wypadły licea, technika, artyści i sportowcy?
- Tajemnice krypty Ostrogskich. Zaskakujące odkrycia w sarkofagach właścicieli Tarnowa
- Tarnów i region przeżywały biblijny potop początkiem czerwca 2010 roku
- Tak zmieniała się moda na ulicach Tarnowa według zdjęć z Google Street View
Ciężkowice chcą zatrzymać u siebie turystów na dłużej. Marzą o uzdrowisku
