- Jesteśmy jednym z najmłodszych klubów w powiecie nowosądeckim, ale od jakiegoś czasu na naszych obiektach trwają prace modernizacyjne. Uruchomiliśmy oświetlenie stadionu, zamontowaliśmy nową trybunę i pracujemy nad boiskiem treningowym - powiedział prezes LKS Michał Janus.
W ramach imprezy dzieci mogły szaleć na tzw. „dmuchańcu”, odbyły się turniej piłkarski Żaków, Fitness Dance, Grill, pokaz sztucznych ogni, mecz piłki nożnej sądeckiej A Klasy oraz impreza z udziałem DJ-a.
- Wydarzenie zbiegło się z obchodami 15-lecia naszego klubu, postanowiliśmy więc połączyć jubileusz z uruchomieniem oświetlenia oraz poświęcić zmodernizowany obiekt przez proboszcza Parafii Mystków Tadeusza Śmierciaka – relacjonuje Janus.
Jak zauważa prezes klubu, dzięki pracy nie tylko obecnego, ale i poprzednich zarządów, udało się zamontować oświetlenie stadionu.
- Jest nam niezbędne do trenowania w późniejszych godzinach. Uroczystego odpalenia świateł dokonał Andrzej Stanek, wójt naszej gminy. To właśnie wójt jest głównym architektem progresu, jaki występuje w naszym klubie od zmian w zarządzie z września 2021 – przypomina prezes Janus.
W LKS w ostatnich latach wydarzyło się wiele dobrego. Ok. dwa lata temu udało się zamontować profesjonalną trybunę, ukończyć oświetlenie, które umożliwi treningi m.in. w porze jesiennej.
- Udało nam się również zmodernizować teren pod stadionem, przygotować nowy drenaż, a już wkrótce powstanie boisko treningowe o wymiarach ok. 80 na 30 metrów. Gmina ufundowała również bramki aluminiowe, musimy stale myśleć o rozwoju infrastruktury, ponieważ jeszcze rok temu w drużynie mieliśmy ok. 60 osób trenujących i zaledwie trzy drużyny. Dzisiaj w klubie trenuje na co dzień ok. 130 osób, na ten moment mamy Skrzatów, Żaków, Orlików, Młodzików, Trampkarzy, Juniorów oraz drużynę Seniorów – wylicza Michał Janus.
Najmłodsze grupy LKS trenują na stadionie parafialnym w Mystkowie (Skrzaty, Żaki, Orliki) natomiast starsze drużyny ćwiczą na stadionie LKS. Co ciekawe ponad 94 procent zawodników, to mieszkańcy gminy, pozostali zawodnicy, to mieszkańcy miejscowości Kunów oraz Cieniawa.
- W imieniu zarządu dziękuję każdemu, kto włączył się w organizację wydarzenia, a także wszystkie osoby, które wspierają nasz klub. Duże brawa dla darczyńców, kibiców, rodziców zawodników i każdego kto przez te 15 lat dokładał cegiełkę, aby klub trwał i się rozwijał – cieszy się nasz rozmówca.
Odznaczenia dla ludzi związanych z klubem
W tracie festynu kilkanaście osób z rąk Wiceprezesa Podokręgu Nowosądeckiego Piłki Nożnej Andrzeja Kuźmy odebrało odznaczenia. Uhonorowano prezesa Janusa, byłego prezesa Piotra Pietrucha, a także wójta Andrzeja Stanka za pracę nad rozwojem infrastruktury sportowej.
Pozostałe oznaczenia za pracę przy rozwoju młodego klubu otrzymali byli działacze klubowi: Miłosz Jeleń, Marcin Kiełbasa, Janusz Gaborek, Józef Ogorzałek, Krzysztof Górka, a także pracownicy zarządu, trenerzy oraz piłkarze LKS: Dariusz Witek, Robert Bulzak, Łukasz Szlehuber, Daniel Jelito, Krzysztof Jasiurkowski, Mariusz Oracz, Paweł Jasiurkowski, Mateusz Sroka, Łukasz Poremba, Marcin Jasiński oraz Maksymilian Jelito.
Punktem kulminacyjnym obok zapalenia świateł był profesjonalny pokaż sztucznych ogni, który ufundowali właściciele restauracji Florencja oraz Novosadecka.
Limanowa. Nowy most wygląda efektownie. Kiedy będzie można z niego korzystać?

- Piękne widoki i bliskość natury. Tych turystycznych hitów w naszym regionie nie brak
- Piękna strona starówki w Nowym Sączu. Najbardziej efektowne kamienice w centrum
- Łowca "wodnych potworów" z Sądecczyzny. Wędkarstwo to jego pasja
- Łobuzy w Infinity Music Club w Nowym Sączu. Boogie z zespołem dali czadu
- Pamiątka Górala spoza Podhala. Takie suweniry będą promować pięć grup góralskich