
Prawy pomocnik: MICHAŁ RAKOCZY (Cracovia)
Wydaje się, że trener Jacek Zieliński znalazł dla niego optymalną pozycję. To jeden z dwóch rozgrywających, operujących za plecami napastnika. Nie jest skrzydłowym, ale też nie środkowym pomocnikiem. Ma naturalny dar do rozgrywania piłki, dysponuje mierzonym uderzeniem. W tym roku zdobył 6 goli, a po rundzie jesiennej z 4golami jest wraz z Benjaminem Kallmanem współliderem klasyfikacji strzelców Cracovii. Były szkoleniowiec „Pasów” Michał Probierz docenił go (co nie zawsze czynił w klubie, zsyłając nawet do drugiej drużyny aż na dziewięć pierwszych kolejek w sezonie 2021/2022), powołując w tym roku do kadry młodzieżowej. Rakoczy jeszcze przeplata dobre występy ze słabszymi, gorsza była końcówka jesieni, gdy był tylko zmiennikiem, ale ma dopiero 20 lat i jeszcze wiele meczów przed sobą. Najważniejsze jest dla niego ustabilizowanie formy, bo to, że ma potencjał, już pokazał. (ŻUK)
Rezerwowi
1. Giorgi Citaiszwili (Wisła Kraków)
2. Sergiu Hanca (Cracovia)
3. Jakub Bartosz (Puszcza Niepołomice)
4. Jewhen Konoplanka (Cracovia)

Środkowy pomocnik: TAKUTO OSHIMA (Cracovia)
Zapracował na miejsce w „11” Małopolski jedną rundą. Sprowadzony do „Pasów” przed sezonem z ligi słowackiej (Zemplin Michalovce), szybko wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie. Zaczął od roli wchodzącego, ale szybko stał się graczem podstawowym. Defensywny pomocnik z inklinacjami ofensywnymi mógł zabezpieczyć dwie pozycje w środku pola, jakie przewiduje w swoim ustawieniu trener Zieliński. Bardzo dobrze wyszkolony technicznie, a przy tym niesamowicie waleczny. Ostatniego meczu w minionej rundzie nie dokończył, gdyż po dwóch żółtych kartkach i w konsekwencji czerwonej musiał opuścić boisko w Płocku w 80 minucie. Zapamiętamy go jednak nie z ostrej gry, ale z finezyjnej, znaczonej czasem bardzo niekonwencjonalnym podaniem. Nie strzela bramek, ale ma zupełnie inne zadania do wykonania. Równie dobrze mógłby kreować grę „Pasów”, grając jako typowa „dziesiątka”. (ŻUK)
Rezerwowi
1. Jakub Serafin (Puszcza Niepołomice)
2. Karol Knap (Cracovia)
3. Kacper Duda (Garbarnia/Wisła Kraków)
4. Michał Walski (Sandecja Nowy Sącz)

Lewy pomocnik: JAKUB MYSZOR (Cracovia)
Żywe srebro, waleczny, ambitny chłopak. Jest ulubieńcem kibiców Cracovii, bo zawsze wkłada całe serce w to, co robi. Dobry skrzydłowy, ale w „Pasach” to bardziej boczny rozgrywający. Dysponujący sporą szybkością, potrafi zabiegać każdego rywala. Jego losy mocno przeplatają się z Michałem Rakoczym. Mają podobną rolę na boisku, są w tym samym wieku. W ubiegłym sezonie Myszor też zaczynał od drugiej drużyny, zanim Michał Probierz dał mu szansę (teraz powołał go do kadry młodzieżowej). Gra intensywnie i w każdym meczu jest zmieniany. W końcówce rundy, podobnie jak Rakoczy, rezerwowy-wchodzący. Ma dwie bramki na koncie i nad tą statystyką musi najbardziej pracować, bo jest ofensywnym piłkarzem. Podobnie jak kolega - równolatek z młodzieżówki, nie ma imponujących warunków fizycznych, dlatego musi to nadrabiać walecznością. Cracovia zapewne kiedyś dobrze na nim zarobi. (ŻUK)
Rezerwowi
1. Kacper Karasek (Bruk-Bet Nieciecza)
2. Hubert Tomalski (Puszcza Niepołomice)
3. Artem Polarus (Bruk-Bet Nieciecza)
4. Mateusz Młyński (Wisła Kraków)

Ofensywny pomocnik: LUIS FERNANDEZ (Wisła Kraków)
W fatalnym dla Wisły Kraków roku Luis Fernandez był zdecydowanie wyróżniającym się zawodnikiem. Można się tylko zastanawiać, jak potoczyłyby się losy „Białej Gwiazdy”, gdyby Hiszpan nie „wyciął dwóch numerów”, co kończyło się dla niego dyskwalifikacjami. Najpierw jeszcze wiosną w ekstraklasie, później już w I lidze.
Gdy jednak Fernandez koncentrował się na grze, robił to najczęściej bardzo dobrze, a jego gole czy asysty dawały Wiśle wygrane. Wiosną - jeszcze w ekstraklasie - strzelił trzy bramki i zaliczył jedną asystę. Jesienią z kolei dziesięć razy wpisywał się na listę strzelców, dokładając dwie asysty w lidze plus jedną w Pucharze Polski. Gdyby ponadto uwzględnić kluczowe podania, obraz wkładu Fernandeza w wyniki Wisły byłby jeszcze pełniejszy. Trudno sobie wyobrazić dzisiaj ofensywną siłę „Białej Gwiazdy” bez Hiszpana.
(BK)
Rezerwowi
1. Adam Radwański (Bruk-Bet Nieciecza)
2. Pelle van Amersfoort (Cracovia)
3. Emile Thiakane (Puszcza Niepołomice)
4. Krzysztof Świątek (Hutnik Kraków)