
Rogownica
Również ta roślina świetnie nadaje się na skalniaki oraz obwódki rabat. Trzeba jednak pilnować, żeby nie rozrosła się nadmiernie, co w dobrych warunkach robi bardzo chętnie. Można ją wykorzystać jako roślinę zadarniającą. Ma bardzo ładne, drobne liście i pędy pokryte kutnerem, a późną wiosną bardzo ładnie kwitnie na biało.

Rojniki
Te rośliny mają wiele gatunków i odmian. Bardzo dobrze rosną na przepuszczalnej ziemi, zarówno piaszczystej, jak i skalistej. Są niskie i tworzą rozety liści, które mogą kojarzyć się z małymi kapustami. Idealnie nadają się na skalniaki (podobnie jak rozchodniki) i obrzeża rabat. Nie zamierają na zimę.

Rozchodnik ostry
Rozchodnik ostry często rośnie dziko na piaszczystych terenach. Warto to wykorzystać i posadzić go w ogrodzie. Jest niski (do 10 cm wysokości) i tworzy dość gęste, zielone kobierce, które w maju-czerwcu pokrywają się żółtymi, gwiazdkowatymi kwiatami. Uwielbia słońce, nie znosi nadmiaru wody, jest odporny na mróz.

Rochodnik okazały
Zgodnie z nazwą, jest znacznie bardziej okazały niż rozchodnik ościsty. Pędy, pokryte szarozielonymi liśćmi, tworzą kępy o wysokości 50-60 cm. Ten gatunek kwitnie późnym latem, tworząc białe, różowe lub bordowe kwiaty, które są bardzo miododajne i długo utrzymują się. Ma minimalne wymagania i świetnie sprawdza się na piaskach. Podobnie jak inne rozchodniki gromadzi w liściach i pędach wodę, więc nie trzeba go podlewać.