https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Masz telefon z Androidem? Uważaj na te SMS-y!

pixabay.com
Jeżeli jesteś właścicielem telefonu z Adroidem uważaj na SMS-y wysyłane z numeru Info! Chodzi o wiadomości o blokadzie telefonu z powodu wejścia w życie ustawy RODO.

"W życie weszła nowa ustawa RODO. Masz 2 dni na zainstalowanie certyfikatu LTE 5+. W przypadku braku wgrania certyfikatu wszystkie połączenia przycodzace, wychodzace jak i internet zostana zablokowane. Instrukcja w linku http://vrte462[.]com/nieblokuj/
Operator" (pisownia oryginalna) - SMS-a o takiej treści otrzymał jeden z Czytelników serwisu Niebezpiecznik.pl, który opisuje sprawę.

Jak czytamy, po wejściu na stronę pokazuje się instrukcja postępowania, ale widzimy ją ledwie przez moment, bo chwilę później trona automatycznie próbuje pobrać na telefon złośliwą aplikację na Androida o nazwie app.apk (MD5: 5263eca3921fb2fdf09401774968666d).

Aplikacja prosi nas następnie o m.in. takie uprawienia, jak odczytywanie kontaktów, możliwość lokalizacji, tworzenie i wysyłanie SMS-ów, jak i możliwość wykonywania połączeń.

- Miejmy nadzieję, że prośba o takie uprawnienia wyda się każdemu podejrzana i zniechęci do instalacji. Na szczęście szczęście o godz. 8:00 dziś aplikacja jest już rozpoznawana jako złośliwa przez 27/60 antywirusów - czytamy w serwisie Niebezpiecznik.pl.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Chwila deszczu i porywisty wiatr w Lublinie. Na Starym Mieście chaos i bałagan (ZDJĘCIA)

TOP 10 najdroższych mieszkań w Lublinie. Niektóre z nich wywołają Twój zachwyt, a inne rozczarowanie

Polscy uczniowie piszą klasówki, a nauczyciele... płaczą. Oto hity szkolnych sprawdzianów!

MKS Perła w potrójnej koronie. Piłkarki ręczne długo cieszyły się z sukcesu [ZDJĘCIA I WYPOWIEDZI PO MECZU]

TOP 10 najdroższych domów do kupienia w Lublinie i okolicach (ZDJĘCIA)

Juwenalia 2018 w Lublinie. Piękne dziewczyny w korowodzie studenckim (ZDJĘCIA)

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Z
ZS
tylko użytkownikiem, ponieważ telefon mam w leasingu.
k
ksionc pinionc
Nokia 3310 i mam to w dpie
b
bebu
pisownia oryginalna w artykule: uprawienia, szczęście szczęście - redaktor był nietrzeźwy
T
Takie tam
Czy ktoś redaguje te Wasze artykuły? Zanim puścicie coś do sieci to przeczytajcie co napisaliście 5 razy... Chyba że stawiacie teraz na ilość a nie na jakość.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska