https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Matura 2021 z angielskiego na poziomie rozszerzonym. Mamy już pierwsze komentarze! [ARKUSZ CKE, ODPOWIEDZI]

Małgorzata Mrowiec
Matura 2021 z angielskiego na poziomie rozszerzonym
Matura 2021 z angielskiego na poziomie rozszerzonym Anna Kaczmarz
Maturą z angielskiego na poziomie podstawowym zdający właściwie zupełnie się nie przejmowali, ale już tej na poziomie rozszerzonym trochę się obawiali. W piątek po wyjściu z egzaminu oceniają jednak, że również ten egzamin nie był wyzwaniem. Mamy już arkusz z zadaniami!

Matura rozszerzona z języka angielskiego 2021

- Nie miałem takiego zadania, żeby nie wiedzieć, co napisać. Odpowiedziałem na wszystkie pytania - mówił nam Jakub Lelek z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Krakowie. Ten egzamin można było pisać przez maksymalnie 150 minut, a Jakub skończył go już po godzinie i 25 minutach.

Z tekstów, których dotyczyły pytania na egzaminie, zapamiętał m.in. ten o planowaniu wesela. Mowa była w nim o różnych niespodziewanych, które mogą się pojawić, jak np. przerwa w dostawie wody. Innym tekstem, który maturzyści odsłuchiwali, był wywiad z pewnym profesorem na temat raf koralowych i podwodnego ośrodka badawczego.

Matura 2021 z angielskiego na poziomie rozszerzonym

Matura 2021 z angielskiego na poziomie rozszerzonym. Mamy ju...

Matura z j. angielskiego rozszerzona: maturzyści mieli do napisania rozprawkę lub list do redakcji

Kolejny tekst, który uczniowie mieli w arkuszach egzaminacyjnych, mówił o wodospadzie Niagara i o tym, że kiedyś wysechł. - Były do niego zadane pytania. Trzeba było przyporządkować do danego pytania paragraf, w którym na dany temat jest wspomniane. To zadanie sprawdzało umiejętność rozumienia informacji - mówi Jakub.

W innym zadaniu należało uzupełnić podany tekst pojedynczymi wyrazami. Ten tekst opowiadał o hollywoodzkiej Alei Gwiazd.

Maturzyści mieli też do napisania rozprawkę lub list do redakcji. Ta druga opcja zaskoczyła wiele osób, bo zwykle do wyboru jest rozprawka artykuł.

- Wybrałem rozprawkę. Jej temat brzmiał: Muzea i galerie sztuki udostępniają coraz częściej swoje zbiory online. Pokaż dobre i złe strony tego zjawiska. Napisałem, że dzięki temu sztuka jest łatwiej dostępna i przez to więcej ludzi się nią interesuje. A jako złą stronę opisałem, że łatwiej jest dokonać oszustwa, ludzie o złych intencjach prościej mogą na tym zarobić, kopiując tak łatwo dostępne dzieła sztuki - opowiada Jakub Lelek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Edukacja

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska