Matura poprawkowa matematyka 2019
Matematyka z roku na rok stanowi coraz większy problem młodym ludziom. W bieżącym roku nie zdało jej blisko 20% maturzystów. To o 2 % więcej niż w roku 2018. Dla większości z nich jest jeszcze nadzieja na zaliczenie tego wyzwania w postaci sesji poprawkowej, która miała miejsce 20 sierpnia.
Matura poprawkowa matematyka 2019: CKE ARKUSZ, WYNIKI. TRUDN...
Matura poprawkowa matematyka 2019. Poprawa z matematyki okiem maturzysty
Jak maturzyści oceniają tegoroczną poprawkę? Zdania są mocno podzielone. Osoby udzielające się w serwisie Twitter pisały zarówno, że arkusz sierpniowy był trudniejszy niż w maju, co źle rokuje na ich wyniki, ale z drugiej strony niektóre osoby twierdzą zupełnie odwrotnie. Tak rozbieżne zdania mogą wynikać m.in. ze stresu, który bardzo mocno wpływa na poprawę.
Matura poprawkowa z matematyki 2019 to druga szansa dla uczniów, którym nie udało się zaliczyć tego egzaminu w maju. Do egzaminu poprawkowego w tym roku zgłosiło się 3600 osób z Małopolski, w tym 930 z Krakowa.
Maturzysta, który uzyskał mniej niż 30% punktów z jednego z egzaminów obowiązkowych albo w części pisemnej, albo w części ustnej, ma możliwość przystąpienia do egzaminu z danego przedmiotu w sesji poprawkowej w sierpniu.
Matura 2019 sesja poprawkowa – od 20 do 21 sierpnia 2019 r.
- Część ustna (wszystkie przedmioty) – od 20 do 21 sierpnia.
- Część pisemna (wszystkie przedmioty) – 20 sierpnia.
Sesja poprawkowa jest przeprowadzana dla tych zdających, którzy w maju/czerwcu przystąpili do wszystkich przedmiotów obowiązkowych oraz do co najmniej jednego egzaminu z przedmiotu dodatkowego i nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej albo w części ustnej. Szczegółowy harmonogram egzaminu jest określony w komunikacie dyrektora CKE.
Matura MATEMATYKA 2020: Odpowiedzi, Arkusz zadań CKE. Co był...
Do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej egzaminu maturalnego w maju 2019 roku przystąpiło 247 230 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.
Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających w czerwcu i w sierpniu br., będą udostępnione 11 września 2019 r.
Matura poprawkowa 2019 CKE: przecieki z matematyki. Jakie będą zadania? Czy wyciekły arkusze?
Jak co roku, na różnych forach internetowych pojawiają się informacje o wycieku arkuszy z matur do Internetu. Najczęściej można je znaleźć na stronach, które za opłatą oferują właśnie takie "przecieki". Uważajcie i nie dajcie się nabrać! Niemal na pewno informacja o przeciekach jest fałszywa, a arkusze, o ile w ogóle takie będą, mogę być wyssane z palca. Dużo lepiej jest spożytkować czas po prostu na naukę przed egzaminem, niż na szukanie w internecie potencjalnych przecieków przez maturą 2019.
Centralna Komisja Egzaminacyjna zapewnia, że o żadnych przeciekach przed maturą 2019 nie może być mowy. Arkusze zawsze są pilne strzeżone i otwierane w szkołach dopiero po rozpoczęciu matury.
Ważna informacja: tematy i pytania, jakie pojawią się na maturze 2019 ujawniane są tylko i wyłącznie w momencie rozpoczęcia się egzaminu. Wszelkie przecieki, które można znaleźć w internecie mogą wprowadzić w błąd uczniów.
Matura poprawkowa 2019. Egzamin maturalny pełni trzy zasadnicze funkcje:
- Wyznacza poziom spełniania przez zdających wymagań programowych w zakresie przedmiotów, z których przystępowali do egzaminów.
- Stanowi poświadczenie osiągnięcia przez zdającego wymaganego prawem poziomu wiadomości i umiejętności w zakresie języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego – w przypadku zdania wszystkich egzaminów obowiązkowych w części pisemnej (na poziomie podstawowym) oraz w części ustnej (bez określania poziomu).
- Zastępuje egzamin wstępny do szkół wyższych, które wykorzystują wyniki egzaminu maturalnego z danego przedmiotu lub przedmiotów – przede wszystkim na poziomie rozszerzonym – jako kryteria w procesie rekrutacji.
Wszystkie zadania w arkuszach egzaminacyjnych sprawdzają, w jakim stopniu zdający spełnia wymagania wymienione dla każdego przedmiotu w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Jest to dokument, który określa zakres wiadomości i umiejętności, które z jednej strony muszą zostać uwzględnione w procesie kształcenia, z drugiej zaś są sprawdzane w zadaniach egzaminacyjnych - czytamy na stronie internetowej CKE.
- Ohydztwa, które kazali nam jeść w dzieciństwie. Pamiętacie?
- Trwa budowa prywatnego akademika, zajrzeliśmy do środka
- Szkieletor zmieni się nie do poznania [ZDJĘCIA]
- Imponująca budowa zakopianki, wkrótce nią pojedziemy!
- W te miejsca polecisz z Krakowa za mniej niż 100 zł
- Kolejki do lekarzy. Tyle poczekasz na wizytę, badanie i operacje w Małopolsce