Medalowe żniwa oświęcimskich pływaków w mistrzostwach Polski juniorów starszych

Kamil Sieradzki, zawodnik Unii Oświęcim, miała wiele powodów do radości w zimowych mistrzostwach Polski juniorów 17- i 18-letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim. Fot. Jerzy Zaborski
Mocnym akcentem zakończyli pływacy Unii i SMS Oświęcim 2019 rok, zdobywając 27 medali w zimowych mistrzostwach Polski juniorów 17- i 18-letnich na krótkim basenie w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Multimeldalistą w juniorach Unii był Kamil Sieradzki. Wywalczył złote medale na 100 metrów stylem motylkowym (0.53,43) oraz 200 metrów tym samym stylem (1.58,10). Srebrny medal zdobył na 50 m motylkowym (0.24,46), a brązowy „krążek” do swojego dorobku dorzucił na 200 metrów stylem dowolnym (1.47,38).

- Kamil Sieradzki bardzo dobrze się rozwinął – cieszy się Marek Dorywalski, prezes Unii i koordynator w SMS Oświęcim.

Brąz Sieradzki wywalczył także w sztafecie 4x100 metrów stylem zmiennym, w której popłynął razem z: Remiguszem Bartosiewiczem, Dawidem Smolorzem i Przemysławem Suchańskim oraz w sztafecie 4x200 metrów stylem dowolnym. W składzie na ten wyścig w porównaniu do sztafety zmiennej nastąpiła tylko jedna korekta; za Dawida Smolorza popłynął David Szczygieł.

Jeśli jesteśmy już przy sztafetach, to z brązowego medalu cieszyły się oświęcimianki na 4x50 metrów stylem zmiennym (Julia Blachura, Julia Pawłowska, Zuzanna Nowak, Wiktoria Skrawecka).

Dwukrotym złotym medalistą został inny reprezentant Unii – Przemysław Suchański. Nie miał sobie równych wśród juniorów na 100 i 200 metrów stylem zmiennym.

Wśród juniorek Unii powody do zadowolenia miała Zuzanna Nowak, zdobywając trzy srebrne medale; na 100 i 200 metrów stylem motylkowym oraz na 400 metrów stylem zmiennym.

Przy okazji mistrzostw Polski warto wspomnieć o zawodnikach walczących w barwach swoich macierzystych klubów, ale reprezentujących oświęcimską Szkołę Mistrzostwa Sportowego. Sukces odniosła Dominika Kossakowska (AZS AWF Katowice), zdobywając złoty medal na 100 metrów stylem dowolnym wśród seniorek, co – rzecz jasna – dało jej także wygraną wśród juniorek. Zdobyła także brązowy medal na 100 metrów stylem zmiennym wśród juniorek. Ze złotego krążka cieszyła się także w sztafecie 4x200 metrów stylem dowolnym. W drużynie katowickiego AZS płynęły także inne zawodniczki oświęcimskiej SMS, czyli Natalia Lewandowska i Dominika Kosińska.

Kossakowska zdobyła także srebro w sztafecie 4x100 metrów stylem dowolnym.

- W zimowych mistrzostwach Polski wszystkich kategorii wiekowych zdobyliśmy łącznie 53 medale dla oświęcimskiego pływania, nie tylko Unii, ale także właśnie SMS – podkreśla Marek Dorywalski. - W lidze SMS po walce na krótkim basenie jesteśmy liderami.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani