Messi znów zachwyca

Dwie bramki Lionela Messiego zapewniły Barcelonie wyjazdowe zwycięstwo z beniaminkiem Eibarem 2:0 w 27. kolejce ligi hiszpańskiej. Umocniły też „Barcę” na pozycji lidera tabeli.

Messi w 32 minucie wykorzystał rzut karny, podyktowany za zagranie ręką przez Borję Ekizę (zablokował strzał Argentyńczyka), a w 55 minucie celnie główkował po rzucie rożnym.

Wcześniej, w 22 minucie, as Barcelony popisał się fantastycznym rajdem, ale Neymar nie zdołał dokończyć dzieła. W 90 minucie w poprzeczkę trafił Federico Piovaccari.

Messi ma już na koncie 32 ligowe gole w tym sezonie (od 11 stycznia, w dziesięciu meczach, zdobył ich aż 17). Został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. O dwie bramki mniej w tym sezonie uzyskał Cristiano Ronaldo (Real Madryt). 13 grudnia ten ostatni miał na koncie 25 trafień, a Messi tylko 12.

750. spotkanie w barwach Barcelony rozegrał Xavi. Z kolei Neymar zaliczył swój 300. występ klubowy (75. w „Barcy”; w Santosie rozegrał 225 meczów).

Barcelona do czterech punktów powiększyła przewagę nad Realem Madryt, który w niedzielę podejmie zajmujące siedemnastą lokatę w tabeli Levante. „Barca” ma osiem punktów przewagi nad Valencią (w piątek pokonała u siebie Deportivo La Coruna 2:0) i dziewięć nad Atletico Madryt (w sobotę zremisowało w Barcelonie z Espanyolem 0:0).

Materiał oryginalny: Messi znów zachwyca - Dziennik Polski