Nasza Loteria

MISTRZOWIE SMAKU Najlepsze lokale gastronomiczne i kucharze, najsympatyczniejsi kelnerzy - wybraliście zwycięzców! [KONIEC GŁOSOWANIA]

Redakcja
Masz ulubioną restaurację lub kawiarnię? Wiesz, gdzie można zjeść najlepszą pizzę, kebab czy hamburgera i kto produkuje najsmaczniejsze lody? A może znasz sympatycznych kelnerów i barmanów, który zasługują na wyróżnienie? W piątek zakończył się wielki finał naszej akcji Mistrzowie Smaku! Na Wasze głosy czekaliśmy do godz. 22.

Zobacz wyniki finału wojewódzkiego:

KLIKNIJ i wybierz kategorię:

Kucharz Roku
Kelner Roku
Restauracja Roku
Cukiernia/Kawiarnia Roku
Bar/Jadłodajnia/Bistro Roku

MISTRZOWIE SMAKU | Oto liderzy głosowania powiatowego

MISTRZOWIE SMAKU | Oto liderzy głosowania wojewódzkiego

Sprawdź wyniki głosowania w etapie powiatowym

KLIKNIJ i wybierz miasto lub powiat:

Kraków
Nowy Sącz
Tarnów
bocheńskibrzeskichrzanowski
dąbrowskigorlickikrakowski
limanowskimiechowskimyślenicki
nowosądeckinowotarskiolkuski
oświęcimskiproszowickisuski
tarnowskitatrzańskiwadowicki
wielicki

► W tym roku w województwie małopolskim po raz pierwszy zostaną przyznane tytuły Mistrzów Smaku dla najlepszych lokali i pracowników gastronomii.
► Laureaci zostali wybrani w wielkim plebiscycie osobno w każdym powiecie naszego województwa. Teraz czeka ich wielki finał wojewódzki.
► Na kucharzy, kelnerów, barmanów czekają atrakcyjne nagrody, a na lokale gastronomiczne - kampanie promocyjne.
► Plebiscyt jest prowadzony pod patronatem Stowarzyszenia Kucharzy Polskich.
► Zwycięzcy w wojewódzkim finale odbiorą specjalne wyróżnienia podczas Międzynarodowych Targów Gastronomicznych POLAGRA Gastro i Invest Hotel w Poznaniu - największej i najważniejszej imprezy w branży gastronomicznej w Polsce.

W gastronomii najważniejsza jest ocena klientów. Wszystko jedno, czy prowadzi się dużą restaurację czy małą jadłodajnię - liczy się dobry smak i miła obsługa. W wielkim plebiscycie Mistrzowie Smaku 2018 laureatów prestiżowych tytułów i cennych nagród wybiorą ci, którzy mają największe prawo do oceny gastronomików - ich klienci.

Dwa etapy głosowania

W pierwszym etapie plebiscytu, osobno w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu i wszystkich powiatach Małopolski, zostaną przyznane tytuły Kucharz Roku, Kelner Roku, Restauracja Roku, Bar/Jadłodajnia/Bistro Roku oraz Cukiernia/Kawiarnia Roku. Laureaci w każdej z tych kategorii, poza dyplomami, zdobyli także awans do wojewódzkiego finału, który wyłoni najlepszych w całym województwie małopolskim.

Wojewódzkie kategorie plebiscytu

Niezależnie od głosowania w miastach i powiatach, nagrody zostaną przyznane także w wojewódzkich kategoriach plebiscytu. Wyniki głosowania publiczności zdecydują o tym, kto zdobędzie tytuł Barmana Roku. Na lokale gastronomiczne czekają wyróżnienia w kategoriach: Lody Roku, Pizza Roku, Restauracja Wegetariańska Roku, Sushi Roku, Zapiekanka Roku, Kebab Roku, Piekarnia Roku oraz Food Truck Roku. W plebiscycie zostaną nagrodzeni także producenci pieczywa z naszego województwa, który powalczą o prestiżowy tytuł Piekarnia Roku.

Wielka promocja nie tylko dla zwycięzców

- Już sam udział w naszym plebiscycie gwarantuje promocję o dużym zasięgu - mówi Beata Bratek, dyrektor marketingu "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego". - Przez prawie dwa miesiące, na łamach gazet i w internecie będziemy prezentować liderów rankingów, które będą na żywo aktualizowane w naszym serwisie. Opublikujemy galerie liderów w internecie, będziemy ich prezentować także na Facebooku - na fanpage'ach serwisów naszemiasto.pl, "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego". Dodatkowo dla wszystkich uczestników plebiscytu przygotowujemy bezpłatne materiały promocyjne, które pomogą zdobywać głosy klientów.

Gala Mistrzów Smaku

i nagrody na targach w Poznaniu

We wrześniu odbędzie się uroczyste zakończenie naszej akcji, podczas którego zwycięzcom wręczymy dyplomy i nagrody.

Dodatkowe, wyjątkowe wyróżnienie będzie czekać na Kucharza Roku, Kelnera Roku, Restaurację Roku oraz Cukiernię/Kawiarnię Roku w Małopolsce, czyli na zwycięzców wojewódzkich finałów powiatowych kategorii plebiscytu. Otrzymają oni zaproszenie do Poznania na Międzynarodowe Targi Gastronomiczne POLAGRA Gastro i Invest Hotel, które będą się odbywać w dniach 1-4 października br. To najważniejsza impreza targowa w branży gastronomicznej w Polsce. Sercem targów jest co roku strefa kulinarna, w której rozgrywa się m.in. najważniejszy w polskiej gastronomii konkurs dla profesjonalistów, czyli Kulinarny Puchar Polski (KLIKNIJ i odwiedź stronę targów)

Przed ogłoszeniem wyników konkursu, na głównej targowej scenie statuetki odbiorą zwycięzcy plebiscytu Mistrzowie Smaku ze wszystkich województw, a wśród nich laureaci z Małopolski. Cała uroczystość będzie na żywo transmitowana na stronach wielu serwisów internetowych w Polsce.

Gastronomiczny przewodnik po Małopolsce

Wielką promocję zwycięzcom plebiscytu zapewni także specjalny dodatek "Mistrzowie Smaku 2018", który po zakończeniu głosowania zostanie dołączony do całego nakładu "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego". Zaprezentujemy w nim laureatów plebiscytu. Dołączenie dodatku będzie zapowiadane nie tylko w gazecie i w internecie, lecz także na Facebooku. Dzięki temu z pewnością stanie się on prawdziwym gastronomicznym przewodnikiem po Małopolsce.

Stowarzyszenie Kucharzy Polskich patronem plebiscytu

Patronem plebiscytu Mistrzowie Smaku jest Stowarzyszenie Kucharzy Polskich (www.kucharze.pl, www.facebook.com/Stowarzyszenie.Kucharzy.Polskich). To jedna z najstarszych organizacji kulinarnych w Polsce, założona w 1997 roku, zrzeszająca najlepszych kucharzy z całego kraju. Stowarzyszenie ufundowało prestiżowe nagrody laureata w kategorii Kucharz Roku.

Ważne terminy

 • Głosowanie w plebiscycie wystartowało w piątek, 22 czerwca.
 • Głosowanie w powiatowych kategoriach (Restauracja Roku, Bar/Jadłodajnia/Bistro Roku, Kucharz Roku, Kelner Roku, Cukiernia/Kawiarnia Roku jest prowadzone w dwóch etapach.
 • Pierwszy, powiatowy etap trwał do czwartku, 26 lipca, do godz. 22.
 • Zwycięzcy z każdego miasta i powiatu awansują do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie głosowania.
 • Głosowanie w wojewódzkim finale rozpoczęło się w poniedziałek, 30 lipca i zakończyło się w piątek, 10 sierpnia, o godz. 22.
 • Głosowanie w wojewódzkich kategoriach plebiscytu rozpoczęło się w piątek, 22 czerwca, i zakończyło się w piątek, 10 sierpnia, o godz. 22.

Nagrody dla kelnerów, kucharzy

Etap powiatowy

Kelnerzy i kucharze, którzy w pierwszym etapie plebiscytu, w każdym mieście lub powiecie uzyskali najwięcej głosów, zdobędą:

 • tytuł Kelnera Roku lub Kucharza Roku w powiecie
 • prezentację w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"
 • dwuosobowe zaproszenia na Targi HORECA/GASTROFOOD/ENOEXPO w Krakowie (7-9.11.2018), ważne przez trzy dni trwania targów

 • dwuosobowe zaproszenie na wydarzenie artystyczne w Małopolsce
 • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu (z zachowaniem głosów zdobytych w pierwszym etapie głosowania)

Laureaci drugich i trzecich miejsc otrzymają dwuosobowe zaproszenie na wydarzenie artystyczne w Małopolsce.

Wojewódzki finał

Na laureatów miejsc od 1 do 10 w kategoriach Kelner Roku i Kucharz Roku, którzy w wojewódzkim finale zdobędą najwięcej głosów, czekają nagrody:

Laureaci miejsc 1-5 w obu kategoriach otrzymają:

 • dwudniowy pobyt dla dwóch osób w [Malinowy Raj Mineral Hotel****](http://www.malinowehotele.pl/malinowyraj/?gclid=CjwKCAjwpIjZBRBsEiwA0TN1r8E2KTagIMkrNUq01-O46HyyQcqjF1Bo439M2E07Dk7D1IyQWOTI1xoCyI4QAvD_BwE "Malinowy Raj Mineral Hotel**") w Solcu-Zdroju**. W pakiecie: noclegi w komfortowych pokojach, trzy posiłki dziennie, trzy indywidualnie dobrane zabiegi dziennie - kąpiel lecznicza, fizykoterapia, masaż, zajęcia sportowe z instruktorem, nielimitowany dostęp do wszystkich stref basenowych (w tym do jedynego w Polsce basenu solankowo-siarczkowego) i do kompleksu saunowego, smartfon handy do użytku podczas pobytu, z bezpłatnymi połączeniami lokalnymi i międzynarodowymi (do wybranych krajów)

  CENTER [KLIKNIJ i czytaj, jakie atrakcje czekają w Malinowy Raj Mineral Hotel****](http://www.malinowehotele.pl/malinowyraj/?gclid=CjwKCAjwpIjZBRBsEiwA0TN1r0G0e5Lc7i5nGFJrj-fkHDRfq64tiqzOxEB5fAZUOvqT-d8Lga6B-BoC0RoQAvD_BwE "KLIKNIJ i czytaj, jakie atrakcje czekają w Malinowy Raj Mineral Hotel**")**
  CENTER
  CENTER

  • udział w szkoleniach branżowych

   CENTER Kliknij i czytaj więcej o szkoleniach dla KUCHARZY i KELNERÓW
   CENTER
   CENTER

   Laureaci miejsc 6-10 otrzymają vouchery o wartości 300 zł na pobyt w Piwnym Spa w Zakopanem

KLIKNIJ i zobacz, jakie atrakcje czekają w Piwnym SPA w Zakopanem

W ofercie zabiegi pielęgnacyjno-kosmetyczne lub kąpiel VIP dla dwojga z seansem w saunie i relaksem na sianie; pamiątka po zabiegu - piwne mydełko.

Zwycięzca w wojewódzkim finale w kategorii Kucharz Roku otrzyma także nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Kucharzy Polskich:

 • możliwość przystąpienia do Stowarzyszenia z 50-procentową zniżką na opłatę członkowską - w ramach członkostwa certyfikat i haftowany emblemat stowarzyszenia
 • bezpłatny udział w przyszłorocznych XVI Mistrzostwach Polski w Potrawach z Ryb Morskich Dorszowe Żniwa 2019 - jednej ważniejszych imprez kulinarnych w Polsce (nagroda nie obejmuje noclegu)
 • zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Sylwestrze Szefów Kuchni i Cukierni (nagroda nie obejmuje noclegu)

GŁÓWNA NAGRODA

Zwycięzcy w wojewódzkim finale w kategoriach Kucharz Roku i Kelner Roku otrzymają statuetki, które zostaną wręczone podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu Mistrzowie Smaku na targach POLAGRA Gastro i Invest Hotel w Poznaniu.

Nagrody dla barmanów

Barman, który zdobędzie najwięcej głosów, otrzyma:

 • tytuł Barmana Roku w Małopolsce
 • dyplom Mistrzowie Smaku
 • dwudniowy pobyt dla dwóch osób w [Malinowy Raj Mineral Hotel****](http://www.malinowehotele.pl/malinowyraj/?gclid=CjwKCAjwpIjZBRBsEiwA0TN1r8E2KTagIMkrNUq01-O46HyyQcqjF1Bo439M2E07Dk7D1IyQWOTI1xoCyI4QAvD_BwE "Malinowy Raj Mineral Hotel**") w Solcu-Zdroju**
 • dwuosobowe zaproszenie na Targi HORECA/GASTROFOOD/ENOEXPO w Krakowie (7-9.11.2018), ważne przez trzy dni trwania targów
 • zaproszenie na uroczystą galę plebiscytu
 • udział w szkoleniu branżowym (KLIKNIJ i czytaj więcej o szkoleniu)
 • prezentacje w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"

Barmani, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce w rankingu, otrzymają:

 • zaproszenie na uroczystą galę plebiscytu
 • prezentacje w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"
 • dwudniowy pobyt dla dwóch osób w [Malinowy Raj Mineral Hotel****](http://www.malinowehotele.pl/malinowyraj/?gclid=CjwKCAjwpIjZBRBsEiwA0TN1r8E2KTagIMkrNUq01-O46HyyQcqjF1Bo439M2E07Dk7D1IyQWOTI1xoCyI4QAvD_BwE "Malinowy Raj Mineral Hotel**") w Solcu-Zdroju**
 • udział w warsztatach branżowych

Nagrody dla lokali gastronomicznych

Etap powiatowy

Właściciele lokali, które w pierwszym etapie plebiscytu, w każdym mieście i powiecie zdobyli najwięcej głosów w kategoriach Restauracja Roku, Bar/Jadłodajnia Roku oraz Cukiernia/Kawiarnia Roku, otrzymają:

 • tytuł zwycięzcy w danej kategorii w mieście lub powiecie oraz awans do finału wojewódzkiego
 • dyplom przygotowany do ekspozycji w lokalu
 • dwuosobowe zaproszenia na Targi HORECA/GASTROFOOD/ENOEXPO w Krakowie (7-9.11.2018), ważne przez trzy dni trwania targów
 • voucher na reklamę w "Gazecie Krakowskiej", "Dzienniku Polskim" oraz serwisach internetowych gazetakrakowska.pl, dziennikpolski24.pl i naszemiasto.pl o wartości 3000 zł
 • zaproszenie do udziału w szkoleniu dotyczącym promocji placówki gastronomicznej w internecie, ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych

  CENTER

Lokale gastronomiczne, które zajmą drugie i trzecie miejsca w miastach i powiatach, otrzymają dyplomy i vouchery na reklamę o wartości 2000 zł (za drugie miejsce w rankingu) i 1000 zł (za miejsce trzecie).

Wojewódzki finał

Właściciele lokali, które w wojewódzkim finale zdobędą najwięcej głosów w kategoriach Restauracja Roku, Bar/Jadłodajnia Roku oraz Cukiernia/Kawiarnia Roku otrzymają:

 • dodatkowe vouchery na reklamę w "Gazecie Krakowskiej", "Dzienniku Polskim" oraz serwisach internetowych gazetakrakowska.pl, dziennikpolski24.pl i naszemiasto.pl o wartości 5000 złotych
 • zwycięzcy w wojewódzkim finale w kategoriach Restauracja Roku i Cukiernia/Kawiarnia Roku otrzymają statuetki, które zostaną wręczone podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu Mistrzowie Smaku na targach POLAGRA Gastro i Invest Hotel w Poznaniu

Lokale gastronomiczne, które zajmą drugie i trzecie miejsca w finale wojewódzkim otrzymają dodatkowe vouchery na reklamę w "Gazecie Krakowskiej", "Dzienniku Polskim" oraz serwisach internetowych gazetakrakowska.pl, dziennikpolski24.pl i naszemiasto.pl o wartości 3000 zł (za drugie miejsce w rankingu) i 2000 zł (za miejsce trzecie).

Kategorie wojewódzkie

Właściciele lokali, które zdobędą najwięcej głosów w wojewódzkich kategoriach Lody Roku, Sushi Roku, Piekarnia Roku, Kebab Roku, Restauracja Wegetariańska Roku, Pizza Roku, Zapiekanka Roku i Food Truck Roku otrzymają:

 • tytuł zwycięzcy w danej kategorii
 • dyplom przygotowany do ekspozycji w lokalu
 • dwuosobowe zaproszenia na Targi HORECA/GASTROFOOD/ENOEXPO w Krakowie (7-9.11.2018), ważne przez trzy dni trwania targów
 • zaproszenie na uroczystą galę plebiscytu
 • vouchery na reklamę w "Gazecie Krakowskiej", "Dzienniku Polskim" oraz serwisach internetowych gazetakrakowska.pl, dziennikpolski24.pl i naszemiasto.pl o wartości 3000 złotych

Uwaga, dodatkowa nagroda dla zwycięzców w kategoriach Lody Roku i Piekarnia Roku

Doskonała wiadomość dla laureatów plebiscytu Mistrzowie Smaku w kategoriach Lody Roku i Piekarnia Roku! Podobnie jak kucharze, kelnerzy, restauracja oraz cukiernie i kawiarnie, zwycięzcy z każdego województwa w tych kategoriach także odbiorą nagrody podczas największych targów gastronomicznych w Polsce, które odbędą się w Poznaniu.

Uroczyste wręczenie statuetek dla zwycięzców w kategoriach Lody Roku i Piekarnia Roku odbędzie się w niedzielę, 30 września w ramach obchodów Dnia Piekarza i Cukiernika na targach Polagra Tech. Nagrodzenie Mistrzów Smaku będzie jednym z głównych punktów programu.

Czytaj więcej TU>>>

Lokale, które zajmą drugie i trzecie miejsca, otrzymają dodatkowe vouchery na reklamę w "Gazecie Krakowskiej", "Dzienniku Polskim" oraz serwisach internetowych gazetakrakowska.pl, dziennikpolski24.pl i naszemiasto.pl o wartości 2000 zł (za drugie miejsce w rankingu) i 1000 zł (za miejsce trzecie).

Informacji o akcji udziela Alicja Ostrowska
tel. 502 499 864 (pon.-pt. w godz. 9-17),
e-mail: [email protected]

Regulamin plebiscytu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska