https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

MTS Chrzanów: pierwsza szansa na zdobycie upragnionego punktu

Jacek Żukowski
Piłkarze ręczni MTS Chrzanów zagrają w sobotę o godz. 18 z Viretem w Zawierciu. Mogą zapewnić sobie utrzymanie w I lidze.

MTS ma trzy mecze do końca rozgrywek. Musi w nich wywalczyć jeden punkt, by uniknąć baraży o utrzymanie. Pierwsza okazja na zrealizowanie tego celu nadarza się w sobotę w Zawierciu. Dla gospodarzy to spotkanie "o życie". Są bowiem na spadkowym miejscu i by bić się o to barażowe – 12., muszą wygrać.

- Mam nadzieję, że nasza sytuacja już się nie skomplikuje – mówi szkoleniowiec chrzanowian Adam Piekarczyk. - Olimp Grodków ograł Końskie i zbliżył się do nas na cztery punkty. Musimy więc przynajmniej uzyskać dziś jedno „oczko”, by być pewnym swego. Kiedy już na sto procent zapewnimy sobie byt, możemy pomyśleć o wyższej lokacie niż 10.

Trener dodaje: - Zdaję sobie sprawę, że łatwo nie będzie, bo rywal jest zdeterminowany. Widziałem go w meczu z Olimpią Piekary Ślaskie. Nie był to jego najlepszy mecz. Mamy jednak dobre wspomnienia z ostatnich konfrontacji z Viretem. Pokonaliśmy go wiosną, a także jesienią. Mam wszystkich zawodników do dyspozycji. Jeśli odpowiednio się sprężą, to nie powinniśmy mieć kłopotów.

W ogóle chrzanowianie jechaliby na spotkanie całkowicie spokojni, gdyby nie zremisowali, a wygrali ostatnie spotkanie z MOSiR Bochnia u siebie. Podział punktów był jednak szczęśliwy dla miejscowych.

Za tydzień chrzanowianie podejmują Olimp, a kończą rozgrywki spotkaniem z Nielbą w Wągrowcu.

Wybrane dla Ciebie

Prokuratura umorzyła postępowanie ws. Park and Ride. Bochnia straciła ok. 1,3 mln zł

Prokuratura umorzyła postępowanie ws. Park and Ride. Bochnia straciła ok. 1,3 mln zł

Poznaj wszystkie półfinalistki Miss Polski. Tylko część z nich przejdzie do finału

Poznaj wszystkie półfinalistki Miss Polski. Tylko część z nich przejdzie do finału

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska