
Na zdjęciu z ok. 1947 roku Henryk Schönker (po lewej) wraz ze swoim najlepszym przyjacielem, Romanem Maksymowiczem, podczas wycieczki rowerowej do Zakopanego.

Elinka Kupperman (piąta od prawej, w stroju krakowskim) wraz ze swoja klasą. Zdjęcie wykonane podczas święta 1 Maja 1960 roku w Oświęcimiu. Elinka urodziła się w 1949 roku w Oświęcimiu, jej rodzice, Regina i Salomon, przeżyli Zagładę. Rodzina wyjechała do Izraela w 1962 roku.

Legitymacja pracownicza Salomona Kuppermana, zatrudnionego w Zakładach Chemicznych Oświęcim, 1959-1962. Salomon pracował tam na stanowisku kierownika Sekcji Planów Produkcyjnych. W 1962 roku wraz z żoną Reginą i córką Elinką wyemigrowali do Izraela.

List ks. Jana Skarbka, proboszcza z Oświęcimia do Iro Druksa
Ksiądz Skarbek był przed wojną znany z utrzymywania przyjaźni z żydowskimi mieszkańcami Oświęcimia. Wśród nich był oświęcimski adwokat, dr Iro Druks. Obaj, Skarbek i Druks, zasiadali w Radzie Miasta. Po wojnie ks. Skarbek opiekował się wyzwolonymi z obozu i pozostawał w przyjacielskich stosunkach z rozsianymi po świecie ocalałymi z Zagłady. Jednym z nich był właśnie Druks.