Jak podkreślają w Muzeum Żydowskim, przejście z osobistego do wirtualnego zwiedzania wystawy mogło nastąpić bardzo płynnie dzięki internetowej platformie Google Arts & Culture. Prezentowane archiwalia wraz z opisami po polsku i po angielsku dostępne są na ekranie komputera i smartfona pod adresem https://www.ajcf.pl/online-exhibition/.
- Wciąż przyjmujemy odwiedzających na wystawie, tym razem wyłącznie za pomocą technologii cyfrowej
- mówi Tomasz Kuncewicz, dyrektor Muzeum Żydowskiego w Oświęcimiu, przy którym znajduje się jedyna zachowana w mieście synagoga.
- Nasza współpraca z Google w digitalizacji zbiorów sięga 2016 roku. Dzięki partnerstwu możliwe jest nie tylko oglądanie naszych zbiorów w sieci, ale także wirtualny spacer po muzeum i synagodze w technologii Google StreetView, który wkrótce udostępnimy jako zwiedzanie z przewodnikiem podczas otwartych webinariów - dodał Kuncewicz.
Muzeum kieruje swoją ofertę także do nauczycieli. - Od trzech lat realizujemy kursy na platformie Google Classroom. Kiedy okazało się, że nasza wiedza może pomóc nauczycielom wystartować z własnymi zajęciami przez internet, od razu postanowiliśmy założyć na Facebooku specjalną grupę, a także uruchomić bezpłatny kurs internetowy dla osób, które planują w krótkim czasie podjęcie nauczania zdalnego z tym narzędziem - mówi Maciej Zabierowski. Zapraszamy nauczycieli i pozostałe osoby planujące rozpocząć nauczanie przez internet do grupy: https://www.facebook.com/groups/jaktougryzc - dodaje.
- TOP 10 najdziwniejszych eksponatów w muzeum papieskim
- Zobacz, co więźniowie piszą na ścianach
- Muzeum Mirka Ganobisa odzyskało blask a eksponaty bezpieczeństwo
- Burmistrz Kęt zablokuje wybory? "Nie chcę narażać ludzi"
- Solidarni w potrzebie. Coraz więcej chętnych do pomocy
- Energylandia, Zatorland, Inwałd Park - w cieniu koronawirusa
FLESZ - Koronawirus torpeduje gospodarkę, traci także Polska
