
8. Stadion GKS Katowice - 11762 miejsca
Spadek GKS Katowice do 2. Ligi nie zmienił na szczęście planów władz miasta na nowy stadion. Budowa ma rozpocząć się w 2020 roku, a obiekt ukończony ma zostać do 2020. Planowana pojemność obiektu to 12 tys. miejsc siedzących, trybuny będzie jednak można powiększyć do 15 tys. miejsc. Wszystkie mają być zadaszone, zaś bryła stadionu - zamknięta.
Przy obiekcie powstanie parking oraz dodatkowe pole treningowe dla bramkarzy. Do stadionu przylegać ma hala sportowa z widownią na około 3 tys. miejsc oraz sześć pełnowymiarowych boisk treningowych. Część z nich ma być z naturalną murawą, część ze sztuczną nawierzchnią, niektóre dodatkowo zadaszone.
Nowy stadion miejski w Katowicach ma powstać w rejonie autostrady A4, u zbiegu ulic Bocheńskiego i Dobrego Urobku, czyli w nowej lokalizacji wybranej pod tę inwestycję przez władze miasta.

6. Stadion Odry Opole - 12000 miejsc
Na początku ubiegłego roku zapadła decyzja, aby wybudować w Opolu zupełnie nowy stadion piłkarski. Urząd miasta uznał, że nie opłaca się modernizować wysłużonego obiektu przy ul. Oleskiej.
W wyniku ogłoszonego konkursu na projekt zwyciężyła koncepcja pracowni "90 Architekci" z Warszawy. Pierwsze miejsce przyznano za „porządkującą otoczenie urbanistykę, racjonalną konstrukcję, właściwą komunikację zewnętrzną i wewnętrzną, co w efekcie daje spójną, jednoznaczną formę. Doceniono możliwość efektownej iluminacji oraz rozwiązania oszczędzające energię” – czytamy w protokole.
Wedle optymistycznej wersji nowy stadion przy ul. Północnej mógłby być gotowy pod koniec 2021 albo na początku 2022 roku.
Szacunkowy koszt budowy obiektu to około 100 milionów złotych. Jednym z warunków konkursu było bowiem przygotowanie projektu, którego realizacja mieściłaby się w tej kwocie.
Wszystko wskazuje na to, że budowa nowego stadionu przy ul. Północnej będzie pokryta w pełni z budżetu miasta.

5. Stadion Radomiaka Radom - 15000 miejsc
Nowy stadion Radomiaka, wraz z halą sportową miał być gotowy w listopadzie ubiegłego roku. Później termin na wniosek wykonawcy przesunięto na luty 2019, ale i tego nie udało się dotrzymać. Ostatecznie miasto rozwiązało umowę z winy wykonawcy i od tego czasu bezskutecznie poszukuje nowego. Na chwilę obecną nie zapowiada się, by stadion został ukończony nawet w przyszłym roku. Zaawansowanie prac, po inwentaryzacji oceniono na 53%.

4. Stadion Wisły Płock - 15004 miejsca
Koncepcja nowego stadionu w Płocku zaprezentowana została dwa lata temu. Od tego czasu miasto nie wyłoniło jeszcze wykonawcy. W kolejnym podejściu w połowie czerwca 2019 roku zgłosił się tylko jeden chętny - skierniewicki Mirbud. Firma oczekuje za realizację ponad 166 milionów złotych, podczas gdy miasto nie chce przeznaczyć więcej niż 100. Czy uda się wyjść z tego impasu? Jeśli tak, stadion powinien powstać maksymalnie w przeciągu... 6 lat.