Na zboczach Góry Parkowej będą kolejne atrakcje
Ogród żywiołów powstał na zboczu Góry Parkowej w Krynicy-Zdrój na powierzchni około 5 hektarów. Urządzenie kosztowało ponad 5 milionów złotych. W ogrodzie zaprezentowane zostały siły natury: ziemi, wody, ognia i powietrza, których wielkość turyści i mieszkańcy mogą poznać dzięki urządzeniom do przeprowadzania doświadczeń.
Powstała tam platforma widokowa, siłownia pod chmurką i alejki spacerowe. Atrakcją dla turystów są też miniatury najbardziej charakterystycznych krynickich obiektów (m.in. Patria, Stary Dom Zdrojowy, Lwigród). Jeszcze w maju 2022 na łamach "Gazety Krakowskiej" burmistrz Piotr Ryba informował o kolejnych środkach, które zostaną zainwestowane w rozwój niezagospodarowanych jeszcze terenów na Górze Parkowej.

Do Krynicy-Zdrój trafiło wtedy 5 milionów złotych w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polskiego Ładu dla gmin uzdrowiskowych. Dodatkowe środki zostaną zainwestowane w dalszy rozwój uzdrowisk, które także przez pandemię koronawirusa odczuły spadek w ruchu turystycznym. W przypadku sądeckiego kurortu mowa o rozbudowie ogrodów o nowe miejsca do rekreacji, wypoczynku i przede wszystkim z myślą o najmłodszych.
- Będzie tam wodny plac zabaw, ścianka wspinaczkowa, siłownia zewnętrzna, ławeczki, alejki, mini amfiteatr a także kawiarnia. Mamy nadzieję, że to miejsc stanie się atrakcyjne dla turystów i mieszkańców. W ramach inwestycji także droga do ogrodów zostanie przebudowana, aby dojazd do ogrodów był komfortowy - mówi nam Piotr Ryba, burmistrz Krynicy-Zdroju.

Przetarg został już ogłoszony. Jak zapowiada burmistrz prace na zboczach Góry Parkowej ruszą zaraz po zakończeniu Igrzysk Europejskich, czyli w lipcu 2023 r.
PKL inwestuje na Górze Parkowej
Osobną kwestią jest rozbudowa Góry Parkowej przez PKL. Szykuje się tam turystyczna rewolucja, powstaną milionowe atrakcje, które mają wpłynąć na ruch turystyczny. Cześć inwestycji powstanie na działkach gminnych, które ta wydzierżawi spółce na 30 lat za 5 tys. zł rocznie.
Wieża widokowa na Górze Parkowej, polana muzyki i świateł, strefa rekreacji dla rodzin z dziećmi, a w przyszłości multimedialne centrum podróży w czasie.
Przy budynku stacji górnej kolei PKL na Górze Parkowej powstanie wieża wraz z punktem widokowym na wysokości 35 m, której koszt szacuje się na ok. 5 mln zł. Tylko ogrody światła i muzyki zostaną zrealizowane na działkach gminy Krynica, reszta inwestycji powstanie na prywatnych gruntach spółki.
Prace zakładają dostosowanie terenu dla rodzin z dziećmi, a także uatrakcyjnienie części polany, na której znalazłby się ogród z kwiatowymi rzeźbami przedstawiającymi znane postaci uzdrowiska oraz Krynicy-Zdroju. Jak informuje przedstawiciele spółki rozbudowane ma być także centrum rekreacji wokół rajskich ślizgawek. Ma tam powstać fontanna, karuzela oraz tor samochodów retro.
Coraz chętniej kupujemy na marketplace’ach? Bez względu na wiek

- Tak powstawała zapora w Rożnowie, która ratuje Sądecczyznę przed powodzią
- Akurat mieli przerwę. Nie mieli pojęcia, że robią im zdjęcia do Google Street View
- Kuba Wojewódzki odwiedził popularny kurort. Zachwyciła go Krynica-Zdrój?
- Wielkie otwarcie klubu Odnova w Nowym Sączu. Był tort i tłumy gości
- Tłumy na otwarciu lokalu Pizza Hut w Nowym Sączu