Spis treści
W marcu 2024 roku inwestor czyli spółka "Aqua Krynica" zaprezentował koncepcje całorocznego parku wodnego wraz ze stokiem narciarskim i hotelem. Co najistotniejsze, aquapark ma być ogólnodostępny, goście hotelowi mają stanowić tylko niewielką część klientów. Na dachu obiektu ma być całoroczny stok narciarski - jedyny taki w Polsce.
- Obecnie inwestor jest na etapie przygotowywania wniosku o wydanie decyzji środowiskowej - mówi nam Piotr Ryba, burmistrz Krynicy-Zdroju.
Po uzyskaniu decyzji i pozwoleń na budowę właściwe prace będą mogły ruszyć. Te mogą potrwać kilka lat.
Ogólnodostępny aquapark w Krynicy-Zdrój
Aquapark docelowo będzie mógł jednocześnie przyjąć 1500 osób. Inwestor zdecydował się na budowę akurat w Krynicy-Zdroju, ponieważ jest ona bardzo chętnie odwiedzana przez turystów, a tego typu atrakcja może przyciągnąć jeszcze więcej osób, co ma przełożyć się na korzyści finansowe. Tego typu atrakcji nie ma w całym regionie sądeckim.
- Oczywiście dla nas jako inwestora prywatnego ma znaczenie też rentowność tego biznesu. Wraz z aquaparkiem powstanie hotel na kilkaset pokoi, natomiast aquapark jest obiektem o zdecydowanie większych parametrach niż zapotrzebowanie obiektu hotelowego. Naszym celem jest wybudowanie parku wodnego ogólnodostępnego dla lokalnej społeczności, dla tego regionu - zapewniał Michał Tokarz, przedstawiciel spółki "Aqua Krynica".
Jakie atrakcje będą dostępne w parku wodnym?
Jak podawał w zeszłym roku inwestor ma być tam tam kilka stref do rekreacji i wypoczynku, baseny wewnętrzne i zewnętrzne, strefa dla małych dzieci, baseny do nauki pływania, niecka ze sztuczną falą, rzeka pontonowa, grota lodowa, tężnia solankowa, sauny oraz pięć zjeżdżalni o różnym stopniu trudności.
Projektant wykorzystał ukształtowanie terenu, bo w dużej mierze jest ona usytuowana na stoku, do nowoczesnych rozwiązań. Część hotelowa ma znajdować się w górnej części działki, a część basenowa w dolnej części. Widok z okien hotelowych skierowany będzie na stok, gdzie np. dzieci pod okiem instruktorów będą mogły uczyć się sportów zimowych.
Prace są na etapie projektowania, wizualizacje mogą się jeszcze zmienić, ale na tym etapie prac inwestor nie może jeszcze pokazać jak faktycznie będzie to wyglądało.
Ośrodek Gromada zniknął z krajobrazu?
Ośrodek Wypoczynkowy Gromada w Krynicy-Zdrój ulokowany jest jedynie 3 km od Jaworzyny Krynickiej oraz zaledwie 25 minut pieszo od kolejki gondolowej. Ten 42-pokojowy kompleks o standardzie dwóch gwiazdek oferował także prywatny parking. Lata świetności ośrodka minęły bezpowrotnie. Inwestor wykupił teren za kilkanaście milionów, jeszcze w zeszłym roku otrzymał pozwolenie na rozbiórkę.
Jak przekazał nam czytelnik teraz teren jest ogrodzony i zasłonięty, nie widać co się tam dzieje. Na wjeździe stoi duża tablica informująca o terenie prywatnym i zakazie wstępu. Prace rozbiórkowe to także duże przedsięwzięcie, które wymagają czu. Tego nie udało się nam ustalić, mimo że pytaliśmy w kilku źródłach.
