https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Krynica-Zdrój takiej wieży jeszcze nie miała! Trwa budowa całorocznej atrakcji ze szklaną podłogą ponad drzewami na Górze Parkowej

Joanna Mrozek
Powstająca wieża na Górze Parkowej oferować widoki z przeszklonego tarasu na 36 metrach wysokości, aby widoki sięgały ponad 200-letnie drzewa Parku Zdrojowego
Powstająca wieża na Górze Parkowej oferować widoki z przeszklonego tarasu na 36 metrach wysokości, aby widoki sięgały ponad 200-letnie drzewa Parku Zdrojowego Damian Radziak
Góra Parkowa w Krynicy-Zdroju staje się jeszcze bardziej atrakcyjna dla mieszkańców i turystów. Jest tam historyczna kolej, za kilka dni otworzą Polanę Muzyki i Światła, ale to jednak nie koniec. Na szczycie powstaje wieża widokowa, która będzie miała przeszklony taras widokowy dostępny cały rok. Na szczycie wieży powstanie wykusz ze szklaną podłogą dla osób szukających nieco mocniejszych wrażeń

Powstaje wieża widokowa z przeszklonym tarasem na Górze Parkowej

Grupa PKL cały czas inwestuje w kolejne atrakcje turystyczne. Już za kilka dni zostanie otwarta Polana Muzyki i Światła, ale spacerowicze już mogą podziwiać pierwsze efekty prac wieży widokowej. Na 36 metrach zaplanowano zewnętrzny taras 360 stopni oraz przeszklenie wewnętrznej przestrzeni, umożliwiającej podziwianie widoków przez cały rok i przy każdej pogodzie.

Również na szczycie przewidziano coś dla osób szukających nieco mocniejszych wrażeń. Ma tam powstać wykusz ze szklaną podłogą. Będzie winda umożliwiająca komfortowy dostęp dla każdej osoby bez wyjątków, ale także otwarta zewnętrzna klatka schodowa - by dłużej cieszyć się przestrzenią i wyłaniającymi się krajobrazami.

Z nowej atrakcji będzie można podziwiać urokliwe krajobrazy Krynicy oraz Beskidu wraz z Jaworzyną Krynicką, a nawet Tatry. Na zwieńczeniu wieży swoje miejsce znajdą anteny telekomunikacyjne.

Obok wieży znajdzie się zielona strefa odpoczynku, w której turyści zrelaksują się i naładują baterie. Przestrzeń wokół nowej wieży, po rozebraniu obecnej kratownicy zyska zaciszny, półokrągły placyk, z ławeczkami w cieniu drzew i kwiecistą roślinnością.

PKL chce kontynuować "podróż w czasie" w Krynicy

Inwestor chce kontynuować podróż w czasie, bo takie jest założenie całej koncepcji, która ma powstać na 90-lecie ośrodka w 2027 roku. Oprócz unikatowej wieży nawiązującej stylem do lat 30. minionego wieku jest już Polana Muzyki i Światła, a ostatnim etapem będzie utworzenie multimedialnego centrum podróży w czasie. Do tego posłuży budynku B2, który przejdzie gruntowną modernizację. Mają tam być prezentowane archiwalne zdjęcia i filmy nawiązujące do historii Krynicy-Zdrój i Góry Parkowej oraz ciekawych, historycznych wydarzeń na świecie.

Rozbudowana zostanie również strefa dla rodzin z dziećmi, w której powstaną: karuzela, fontanna czy tor samochodów retro. Trzeci etap inwestycji planowany jest na lata 2025-2027. PKL planują na 90-lecie ośrodka w 2027 roku zaprezentować go w nowej odsłonie wraz ze wszystkimi atrakcjami dostępnymi dla turystów zarówno latem, jak i zimą.

Termin prac inwestycyjnych przewidywany w Krynicy jest na lata 2024-2027, a koszt wszystkich atrakcji to blisko 20 mln zł.

od 7 lat
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Kraków świętuje 35 lat samorządu. "Mieszkańcy czują się współgospodarzami miasta"

Kraków świętuje 35 lat samorządu. "Mieszkańcy czują się współgospodarzami miasta"

Próbował zamordować swoją partnerkę w pensjonacie w Zakopanem. Grozi mu dożywocie

Próbował zamordować swoją partnerkę w pensjonacie w Zakopanem. Grozi mu dożywocie

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska