
7. Grzegorz Krychowiak (Stade Reims – Sevilla) – 5,5 mln euro
To jedyny piłkarz, który na tej liście widnieje dwukrotnie. Mało kto pamięta, że za spore pieniądze opuszczał także Reims na rzecz Sevilli. A był to czerwiec 2014 roku.

6. Jerzy Dudek (Feyenoord Rotterdam – Liverpool) – 7,4 mln euro
Nieprawdopodobnie długo numerem jeden na liście najdroższych Polaków pozostawał Dudek, który w 2001 roku zamienił Holandię na Anglię. Zdążył zdobyć Ligę Mistrzów, zagrać i zakończyć karierę w Realu Madryt, a mimo to nikt nie potrafił go zdetronizować. Dopiero w połowie 2016 roku poszła fala...

5. Kamil Grosicki (Rennes – Hull City) – 9 mln euro
W końcu udało mu się dołączyć do upragnionej Premier League. W ostatnim dniu zimowego okienka podpisał 3,5-letnią umowę z zespołem zamykającym tabelę. Latem miał trafić do Burnely, również w ostatnim dniu okienka poleciał na negocjacje, ale to kluby nie doszły do porozumienia i "Grosik" ze smutkiem powrócił na zgrupowanie kadry. W marcu pojedzie na nią w zupełnie innym nastroju. W Hull zadebiutuje w meczu przeciwko Liverpoolowi.

4. Kamil Glik (Torino - AS Monaco) - 11 mln euro
Wykonał świetną pracę w zeszłym sezonie w barwach Torino. Z bardzo dobrej strony pokazał się też w meczach el. do Euro 2016 i już na samym turnieju. To wszystko poskutkowało transferem do kandydata na mistrza Francji. W Monaco raz po raz utwierdzają się w przekonaniu, jak znakomity był to ruch. Glik w spotkaniu z faworyzowanym PSG (1:1) był nie do przejścia!