https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Najlepsi strzelcy reprezentacji Polski: Robert Lewandowski coraz bliżej Ernesta Pohla

ŁŻ
Robert Lewandowski jest piąty w klasyfikacji strzelców
Robert Lewandowski jest piąty w klasyfikacji strzelców Bartek Syta / Polska Press
Robert Lewandowski zapisał na swoje konto kolejną bramkę w reprezentacji Polski. Napastnik Bayernu Monachium jest coraz bliżej Ernesta Pohla w klasyfikacji najlepszych strzelców.

Robert Lewandowski, w meczu eliminacji mistrzostw świata 2018 z Kazachstanem, strzelił jedną bramkę z rzutu karnego. Po jego trafieniu biało-czerwoni powiększyli w pierwszej połowie prowadzenie na 2:0. Niestety, w drugiej roztrwonili przewagę i tylko zremisowali z Kazachstanem 2:2, co było odebrane jako wielkie rozczarowanie.

Lewandowski ma już na swoim koncie 36 bramek strzelonych w pierwszej reprezentacji Polski. Zajmuje piąte miejsce na liście najlepszych strzelców. Do czwartego w tym zestawieniu Ernesta Pohla traci już tylko trzy trafienia, a trzeciego Grzegorza Deyny - pięć.

Kolejny mecz eliminacji mistrzostw świata 2018 i tym samym następna szansa na powiększenie dorobku strzeleckiego Lewandowskiego, nadarzy się 8 października. Wówczas biało-czerwoni zagrają z Danią.

Najlepsi strzelcy reprezentacji Polski w historii:
1. Włodzimierz Lubański - 48 bramek
2. Grzegorz Lato - 45
3. Kazimierz Deyna - 41
4. Ernest Pohl - 39
5. Robert Lewandowski - 36
6. Andrzej Szarmach - 32

Opracował: ŁŻ

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

e
error
do Grzegorza Deyny 5 mówicie?

Wybrane dla Ciebie

Wisła walczy o dobre miejsce przed barażami. Bruk-Bet Termalica już świętuje, ale…

Wisła walczy o dobre miejsce przed barażami. Bruk-Bet Termalica już świętuje, ale…

Będą kolejne zmiany na drodze do Morskiego Oka. Czy zwiększą bezpieczeństwo turystów?

Będą kolejne zmiany na drodze do Morskiego Oka. Czy zwiększą bezpieczeństwo turystów?

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska