
INWESTYCJE KOLEJOWE W CENTRUM MIASTA
Trwa modernizacja linii kolejowej E30, która łączy Kraków z Katowicami. Prace toczą się także w ścisłym centrum, m.in. w Bronowicach, na Zabłociu oraz przy ulicy Blich, gdzie powstają nowe estakady kolejowe. Koniec prac dopiero w 2021 roku.

PRYWATNE AKADEMIKI
W 2019 roku w Krakowie zaczęły powstawać prywatne akademiki. Jeden z pierwszych - LivinX, oddano do użytku na Zabłociu. Akademik powstał na bazie zakładów dawnego Telpodu.

BOOM NA RYNKU MIESZKANIOWYM
Kraków z roku na rok przeżywa boom na rynku mieszkaniowym. W 2019 oddano do użytku wiele nowych mieszkań, m.in. na Zabłociu, gdzie już praktycznie zakończyło się przekształcanie dawnej dzielnicy przemysłowej w nową sypialnię miasta.

OSIEDLE MIESZKAŃ KOMUNALNYCH NA RUCZAJU
W tym roku 179 mieszkań zrealizowanych w ramach I etapu budowy osiedla komunalnego Przyzby-Zalesie dostało pozwolenie na użytkowanie. Kolejne mieszkania powstają w ramach następnych etapów.