NAUCZYCIEL NA MEDAL | Doceniliście najlepszych pedagogów z Małopolski

Redakcja
Zakończyliśmy naszą akcję „Nauczyciel na Medal”, które celem było wyłonienie najbardziej cenionych i lubianych pedagogów z Małopolski. Zakończył się wielki finał wojewódzki głosowania. "Nauczyciel na Medal" to akcja pod honorowym patronatem Jacka Krupy, marszałka województwa małopolskiego, i prof. Kazimierza Karolczaka, rektora Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

KLIKNIJ i zobacz wyniki wielkiego finału wojewódzkiego

NAUCZYCIEL KLAS I-III
NAUCZYCIEL KLAS IV-VII i GIMNAZJUM
NAUCZYCIEL SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

**

KLIKNIJ i zobacz relację z gali rozdania nagród

Tu możesz sprawdzić wyniki głosowania w pierwszym, powiatowym etapie

Kliknij i wybierz miasto lub powiat:

KRAKÓW
TARNÓW
NOWY SĄCZ
bocheńskibrzeskichrzanowski
dąbrowskigorlickikrakowski
limanowskimiechowskimyślenicki
nowosądeckinowotarskiolkuski
oświęcimskiproszowickisuski
tarnowskitatrzańskiwadowicki
wielicki

Nauczyciel to zawód wyjątkowy. Nie można się go tak po prostu nauczyć. Poza wiedzą i doświadczeniem, aby spełniać się w tej roli, trzeba mieć coś więcej - umiejętność nawiązywania relacji z uczniami, budowania u nich autorytetu i szacunku, umiejętność bycia jednocześnie ich opiekunem, liderem, ale i przyjacielem.

Takich właśnie nauczycieli z Małopolski pragnęliśmy docenić w akcji, którą prowadziliśmy pod honorowym patronatem Jacka Krupy, Marszałka Województwa Małopolskiego, i prof. Kazimierza Karolczaka, rektora Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

- Nauczyciel towarzyszy człowiekowi od najmłodszych lat, pełniąc szczególnie ważną rolę. Zaszczepia chęć poznawania, pokazuje piękno świata i nauki, nie tylko uczy pisać i liczyć, ale też uczy kreatywności – podkreśla marszałek Jacek Krupa.

Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego:

**

Dobry nauczyciel powinien inspirować uczniów

**

NAUCZYCIEL NA MEDAL | Doceniliście najlepszych pedagogów z Małopolski
Prof. Kazimierz Karolczak, rektor Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie:

**

Pasja w zawodzie nauczyciela jest ważniejsza, niż powołanie

**

Dla nauczyciela, który jest lubiany i szanowany praca jest łatwiejsza, a jej efekty lepsze. Szukaliśmy belfrów, którzy zjednują sobie uczniów i ich rodziców swoją cierpliwością, uprzejmością i serdecznością. Ale także takich, którzy wielki szacunek zdobywają fachowością, a czasem nawet... surowością. Szukaliśmy nauczycieli z pasją, którzy swoją pracą wychodzą poza ustalone w etacie ramy, często poświęcając przy tym swój czas wolny.

Laureaci zostali wybrani w głosowaniu prowadzonym osobno w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu i we wszystkich powiatach naszego województwa. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach - dla nauczycieli klas I-III szkoły podstawowej, nauczycieli klas IV-VII i gimnazjum oraz dla tych, którzy uczą młodzież w szkołach ponadgimnazjalnych.

Studia podyplomowe

Uwaga, mamy wspaniałą wiadomość dla nauczycieli biorących udział w naszej akcji! Dla zwycięzców wielkiego wojewódzkiego finału jest dodatkowa nagroda - vouchery na studia podyplomowe, ufundowane przez Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Laureaci drugich i trzecich miejsc dostaną natomiast vouchery na kurs "Uzależnienia behawioralne: geneza, profilaktyka i terapia".

Szczegóły na temat nagród dla laureatów podajemy poniżej.

Kongres Edukacyjny

Laureaci odbiorą medale i nagrody z rąk marszałka Jacka Krupy podczas Kongresu Edukacyjnego, który odbędzie się w Krakowie. Zaproszenie na kongres otrzymają laureaci z każdego powiatu. Program konferencji będzie bardzo bogaty. Laureaci wezmą udział m.in. w organizowanym w ramach kongresu FlexiForm Day Edukacja - szkoleniu poświęconym multimedialnym technikom i wykorzystaniu mediów społecznościowych w edukacji.

Ważne terminy i informacje

► Nasi Czytelnicy wybierali laureatów w trzech kategoriach: Nauczyciel klas I-III, Nauczyciel klas IV-VII i gimnazjum, Nauczyciel szkół ponadgimnazjalnych.
► Nauczyciele na Medal zostali wybrani osobno w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu, a także w każdym z powiatów Małopolski. Zwycięzcy etapu powiatowego zmierzyli się w wielkim finale wojewódzkim.
► Zwycięzcy otrzymają medale, które wręczymy podczas uroczystej gali, a także atrakcyjne nagrody.
► Akcję Nauczyciel na Medal organizują wspólnie "Dziennik Polski" i "Gazeta Krakowska" pod honorowym patronatem Jacka Krupy, Marszałka Województwa Małopolskiego.
► Pierwszy, powiatowy etap głosowania rozpoczął się w piątek, 13 października i zakończył się w środę, 8 listopada o godz. 21.
► Zwycięzcy z każdego miasta i powiatu awansowali do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie głosowania.
► Głosowanie w wojewódzkim finale naszej akcji rozpoczęło się w piątek, 10 listopada i zakończyło się w piątek, 17 listopada, o godz. 21.

Cenne nagrody dla nauczycieli

Etap powiatowy

Nauczyciele, którzy zajęli pierwsze miejsce w etapie powiatowym, we wszystkich trzech kategoriach, otrzymają:

 • dyplom i tytuł Nauczyciel na Medal
 • medal od Marszałka Województwa Małopolskiego, wręczany podczas uroczystej gali
 • udział w konferencji - specjalistycznym szkoleniu FlexiForm Day Edukacja, poświęconym multimedialnym technikom i wykorzystaniu mediów społecznościowych w edukacji

Laureaci drugich miejsc otrzymają:

 • dyplom od Marszałka Województwa Małopolskiego
 • udział w konferencji - specjalistycznym szkoleniu FlexiForm Day Edukacja

Laureaci trzecich miejsc otrzymają:

 • dyplom od Marszałka Województwa Małopolskiego

Wojewódzki finał

Zwycięzcy finału wojewódzkiego dostaną nagrody główne:

Laureaci pierwszych miejsc we wszystkich trzech kategoriach otrzymają:

 • Voucher na studia podyplomowe na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, do wykorzystania w roku akademickim 2018/2019 lub 2019/2020. Voucher obejmuje całą ofertę studiów i będzie ważny również dla tych kierunków, które dopiero zostaną uruchomione.
 • Voucher na tygodniowy pobyt dla dwóch osób w luksusowym kompleksie Łysoń ParkHotel&Spa w Inwałdzie z pełnym wyżywieniem
 • Voucher na kwotę 400 zł do wykorzystania na zabiegi lub do zakupu kosmetyków w hotelowym spa

Kliknij i zobacz, jakie atrakcje czekają w Hotelu Łysoń

 • 3-dniowy bilet dla dwóch osób do zwiedzania i korzystania z atrakcji Inwałd Parku: Parku Miniatur, Dinolandii, MiniZoo, Średniowiecznej Warowni, Ogrodów Jana Pawła II

Kliknij i zobacz, jakie atrakcje czekają w Inwałd Parku

 • Podwójne zaproszenie na atrakcyjne wydarzenie kulturalne

Laureaci miejsc 2-3 otrzymają:

Kliknij i zobacz, jakie atrakcje czekają w Hotelu Wierchomla SKI & SPA Resort

Laureaci miejsc 4-5 otrzymają:

Laureaci miejsc 6-10 otrzymają:

 • Zaproszenie do Term Chochołów dla dwóch osób (voucher OPEN: wstęp do strefy basenowej, leczniczej i saunaryjnej)

Kliknij i zobacz, jakie atrakcje czekają w Termach Chochołów

 • Podwójne zaproszenie na atrakcyjne wydarzenie kulturalne

Informacji o akcji udziela Arkadiusz Bar, e-mail [email protected], nr tel. 503 078 348, 12 6 888 137 w godz. 9-16.

Patron honorowy:

Regulamin akcji:

Załączone pliki:

Wideo