– Auschwitz jest częścią naszej historii, a pamięć o nim jest wszechobecna 75 lat po zakończeniu wojny. Wszyscy mamy obowiązek dopilnować, aby jeden z najciemniejszych rozdziałów w historii ludzkości nie powtórzył się. Bliska nam jest kwestia dbania o to, aby kultura pamięci była podtrzymywana nawet podczas pandemii koronawirusa – powiedzieli Leon Goretzka i Joshua Kimmich, twórcy Inicjatywy WeKickCorona.
W uzgodnieniu z twórcami inicjatywy WeKickCorona, fundusze zostaną przeznaczone na organizację w 2021 r. międzynarodowej konferencji edukacyjnej. Będzie to najważniejsze wydarzenie przygotowywane przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w przyszłym roku. Wezmą w niej udział wybitni eksperci oraz praktycy w całego świata, a tematem przewodnim konferencji będą "Wykluczenia" we współczesnym świecie.
– Co dwa lata organizujemy w Auschwitz-Birkenau dużą międzynarodową konferencję metodyczną poświęconą szukaniu nowych metod w nauczaniu o zagładzie, odczłowieczeniu oraz dzisiejszych objawach ksenofobii i nienawiści. Wspólną refleksję podejmują każdorazowo wybitni eksperci, praktycy i teoretycy edukacji na te tematy z wielu krajów świata. Jestem przekonany, że taka systematyczna refleksja nad metodami jest niezbędna w dzisiejszym, w tak szybko zmieniającym się świecie – powiedział dyrektor Muzeum dr Piotr M. A. Cywiński.
- Bon turystyczny powiat oświęcimski. Tu wydasz 500 plus na wakacje!
- Wadowice. Konkurs jedzenia kremówek obrazi katolików?
- Pustynia Błędowska przyciąga piękne kobiety [GALERIA]
- Papamobile rozebrano na części, ale oni poskładali go na nowo [ZDJĘCIA]
- Znaleziono masowe groby nad Sołą w Oświęcimiu
- Przez kopalnię trzęsie się ziemia. Ludzie boją się o domy
