https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Niepołomice: napad na sklep w kominiarce i z nożem kuchennym

red.
Napad na sklep w miejscowości Niepołomice (pow. wielicki). Do sklepu wszedł mężczyzna ubrany na czarno, w kominiarce na twarzy. W ręce trzymał nóż kuchenny. Napastnik zażądał od ekspedientki wydania pieniędzy z kasy sklepowej. Kobieta obawiając się o swoje życie dała mu 1000 zł. Mężczyzna zabrał pieniądze i uciekł.

Do napadu doszło w piątek. Policja została powiadomiona o zaistniałym zdarzeniu dzień później.

We wtorek udało się namierzyć sprawców. Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn wieku 17 lat. U jednego z nich zabezpieczono kominiarkę i nóż, którym posługiwał się podczas ataku.

Ustalono także, że jeden ze wspólników kilka minut przed zdarzeniem wszedł do sklepu i pod pozorem zrobienia zakupów wykonał rekonesans dla swojego kolegi.

Obaj przyznali się do dokonania rozboju. Pochodzą z powiatu wielickiego.

Wczoraj usłyszeli zarzuty dokonania rozboju. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

n
napad
fajne zdjęcie na fejsa
P
Piotr
Powinien i mam nadzieję, że dostanie. Jest prawie dorosły i chyba wiedział co robi, na co się decyduje i jakie mogą go czekać konsekwencje.
p
paweł
rozumiem ze dzialali w spolce ale ten co poszedl sie tylko rozgladnac nie powinien dostac wysokiej kary/
ale to tylko moja opinia :/
M
M.
i tyle...
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska