Niespodzianka na Limanovii. Sokół Słopnice zaskoczył [Terminarz 4. liga, Liga Okręgowa, A i B Klasa]

Remigiusz Szurek
Tym razem piłkarze Limanovii nie mieli powodów do świętowania
Tym razem piłkarze Limanovii nie mieli powodów do świętowania Limanovia.net
Dwóch przedstawicieli powiatu limanowskiego w rozgrywkach czwartej ligi grupy małopolskiej wschodniej: MKS Limanovia i Sokół Słopnice tym razem poradziły sobie ze zmiennym szczęściem.

Limanowianie, podopieczni trenera Pawła Zegarka byli sprawcami niemałej sensacji, niestety na swoją niekorzyść. Wicelider z Limanowej przegrał bowiem na własnym boisku z muszyńskim Popradem 0:2. Smaczku całej rywalizacji dodawał fakt, że obecnym opiekunem muszynian jest Piotr Kapusta, były szkoleniowiec limanowskiego czwartoligowca, który już kilkukrotnie podkreślał, że mecze z Limanovią są dla niego wyjątkowe.

Mecz "ustawiła" bramka gości już 2. minucie rywalizacji, której autorem był Sylwester Tokarz. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców w 85. minucie ustalając wynik spotkania.

- To prawda, że mecz ułożył się dla nas nieszczęśliwie. Bramka padła po dobitce i naszych błędach. Do przerwy wynik powinien być jednak remisowy lub ze wskazaniem na nas. Niestety, zawiodła skuteczność - przyznaje w rozmowie z "Gazetą Krakowską" trener MKS Paweł Zegarek.

- Po przerwie rywal zamurował dostęp do bramki, a my graliśmy za nerwowo. Poszła kontra, która zamknęła mecz. Mieliśmy dobre momenty, ale zwłaszcza w początkowej fazie spotkania nie powinno popełniać się takich błędów - dodaje.

Swoją szóstą wygraną w bieżącym sezonie, a czwartą tej wiosny zanotowali piłkarze Sokoła Słopnice. Podopieczni trenera Dawida Sudera jedną nogą są już w piątej lidze, co nie oznacza jednak, że zamierzają się poddawać.

Słopniczanie w miniony weekend okazali się lepsi od Kolejarza Stróże triumfując 2:1. "Zawsze do końca!" - napisano na profilu Sokoła na Facebooku.

I faktycznie mecz miał dość emocjonujący przebieg. Miejscowi prowadzili po golu Kowalczyka z 72. minuty, ale dwanaście minut później stan rywalizacji po kontrze wyrównał Gruca. Gdy powoli wydawało się, że obie ekipy podzielą się punktami sprawy we własne ręce, lub bardziej nogi wziął Matras pokonując bramkarza i ustalając rezultat spotkania.

Po 24 kolejkach rozgrywek Limanovia zajmuje drugie miejsce (50 pkt), zaś Sokół jest obecnie trzynasty (22 pkt). Ostatni bezpieczny zespół ligi to znajdujący się na ósmej pozycji Glinik Gorlice (40 pkt). Liderem są rezerwy Bruk-Bet Termalicy Nieciecza, które wygrały wszystkie 23 spotkania i mogą pochwalić się niesamowitym dorobkiem 69 "oczek".

Program 25. kolejki rozgrywek czwartej ligi grupy małopolskiej wschodniej:

Sobota. Wierchy Rabka Zdrój - Sokół Słopnice, 13.30; Bocheński KS - Bruk-Bet Termalica II Nieciecza, 16; Metal Tarnów - Glinik Gorlice, 12.30; Wolania Wola Rzędzińska - Okocimski KS Brzesko, 17; Lubań Maniowy - Limanovia Limanowa, 17; Poprad Muszyna - Watra Białka Tatrzańska, 11; Skalnik Kamionka Wielka - Tarnovia Tarnów, 17; Dunajec Zakliczyn - Jarmuta Szczawnica, 16; Radłovia Radłów - Kolejarz Stróże, 15.

W limanowsko-podhalańskiej Lidze Okręgowej na prowadzeniu znajdują się zawodnicy Orkana Szczyrzyc. Przedstawiciel limanowskiej piłki ostatnio po dość wyrównanym spotkaniu pokonali w Ludźmierzu tamtejszy Wiatr 2:1 odnosząc swoje czternaste ligowe zwycięstwo w bieżącej kampanii (przy jednym remisie i trzech porażkach). Podium "okręgówki" uzupełniają jeszcze Zalesianka Zalesie (34 pkt) i Płomień Limanowa (33 pkt).

Program 19. kolejki rozgrywek Ligi Okręgowej w grupie limanowsko-podhalańskiej:

Sobota. Czarni Czarny Dunajec - Turbacz Mszana Dolna, 17; AKS Ujanowice - LKS Szaflary, 17; Wierchy Pasierbiec - Krokus Przyszowa, 17; Zawrat Bukowina Tatrzańska - Wiatr Ludźmierz, 17; Orkan Szczyrzyc - Babia Góra Lipnica Wielka, 13; Płomień Limanowa - Zalesianka Zalesie, 17.

Niedziela. Granit Czarna Góra - Huragan Waksmund, 14.

W limanowskiej A Klasie liderem jest Słomka Siekierczyna, która po dwunastu kolejkach ma na koncie 28 pkt i o trzy wyprzedza rezerwy Sokoła Słopnice. W minionej serii gier w 5 meczach padło 20 bramek. Najokazalej triumfował LKS Jodłownik rozbijając u siebie Zalesienkę II 7:1.

Program 15. kolejki rozgrywek A Klasy w grupie limanowskiej:

Pauzuje: Słomka Siekierczyna. Sobota. Gorce Kamienica - Laskovia Laskowa, 16; LKS Rupniów - KS Tymbark, 17; Zalesianka II Zalesie - Olimpia Pisarzowa, 17; LKS Mordarka - Dobrzanka Dobra, 17.30.

Niedziela. Sokół II Słopnice - LKS Jodłownik, 11.

Na boiskach limanowskiej B Klasy najlepsza jest jak na razie ekipa Starówki Stara Wieś (25 pkt). Drugie jest Rybie Nowe Rybie (23 pkt), zaś trzecia Ostra Olszówka/Raba Niżna (21 pkt).