Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nowe ostrzeżenie GIS z 13.11. Czy masz to w domu?

Redakcja Strefy Biznesu
Redakcja Strefy Biznesu
Aktualizacja ostrzeżenia publicznego z dnia 12.10.2023 r.: Stwierdzenie produktu leczniczego w opakowaniu suplementu diety
Aktualizacja ostrzeżenia publicznego z dnia 12.10.2023 r.: Stwierdzenie produktu leczniczego w opakowaniu suplementu diety Główny Inspektorat Sanitarny
Monitorujemy ostrzeżenia GIS na bieżąco. W poniedziałek, 13.11 pojawiło się nowe ostrzeżenie - Aktualizacja ostrzeżenia publicznego z dnia 12.10.2023 r.: Stwierdzenie produktu leczniczego w opakowaniu suplementu diety. Dla bezpieczeństwa własnego oraz swoich bliskich zapoznaj się z jego treścią. Zwróć uwagę, że GIS ostrzega przed określonym produktem lub jego partią.

To powinno Cię zainteresować

Ostrzeżenie GIS 13.11

W wyniku działań podejmowanych przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono, że rozbieżność między opakowaniem produktu pn. „Balsam Jerozolimski FORTE” suplement diety 200ml, a zawartością opakowania (produkt leczniczy pn.: Antinervinum) dotyczy również innego numeru partii.
W związku z powyższym, w przypadku nie zwrócenia uwagi na oznakowanie butelki zamieszczonej wewnątrz kartonika, istnieje ryzyko spożycia produktu leczniczego zamiast suplementu diety.
Produkt: „Balsam Jerozolimski FORTE” suplement diety 200 ml

  • Numer partii: 221001

  • Data minimalnej trwałości: 10.2024

Producent: Prowincja Polska Zakonu Szpitalnego Św. Jana Bożego p.w. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, Bonifraterska 12, 00-213 Warszawa (aktualnie Boni Fratres Pharmaceutical Sp. z o.o., ul. Krakowska 50/4, 31-066 Kraków)
Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia o nieprawidłowości (08.11.2023) producent podjął działania mające na celu wyjaśnienie sprawy oraz wycofanie ze sprzedaży wadliwej partii (221001), w celu jej weryfikacji oraz ewentualnej utylizacji. Producent na każdym etapie postępowania współpracuje z Państwową Inspekcją Sanitarną oraz dalszymi ogniwami łańcucha dostaw.
W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie administracyjne przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie mające na celu wycofanie z obrotu przedmiotowego produktu.
Nie należy spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu.

Więcej szczegółów na temat ostrzeżenia GIS:
Aktualizacja ostrzeżenia publicznego z dnia 12.10.2023 r.: Stwierdzenie produktu leczniczego w opakowaniu suplementu diety

Czym są ostrzeżenia GIS?

Główny Inspektorat Sanitarny to jednostka zajmująca się nadzorowaniem i kierowaniem działaniami mającymi na celu dobro i zdrowie publiczne obywateli. Zadaniem GIS-u jest m.in. informowanie o niebezpiecznych dla życia lub zdrowia produktach dostępnych w sprzedaży.

Ostrzeżenia GIS pojawiają się zawsze, gdy spożywanie lub stosowanie jakiegoś produktu może być niebezpieczne dla zdrowia lub życia konsumentów. Warto dokładnie zapoznać się z treścią każdego ostrzeżenia, aby uniknąć przykrych konsekwencji.

Dane pochodzą ze stron Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Sprawdź, co Ci się przyda

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Nowe ostrzeżenie GIS z 13.11. Czy masz to w domu? - Strefa Biznesu

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska