https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy komitet na wybory samorządowe. To będzie konkurencja dla koalicji PO i Nowoczesnej

Grzegorz Skowron
Małgozata Gromala i Witold Latusek
Małgozata Gromala i Witold Latusek podegrodzie.pl
„Wspólna Małopolska” - pod takim szyldem będą tworzone listy kandydatów na radnych małopolskiego sejmiku i małopolskich powiatów. Twórcy nowego komitetu zapewniają o swojej apolityczności, ale nie brakuje w nich osób, które w ostatnich wyborach samorządowych startowały pod szyldem Platformy Obywatelskiej.

W ten weekend powstało stowarzyszenie „Wspólna Małopolska”. Założyli je „przedstawiciele różnych środowisk, których łączy potrzeba obrony idei samorządności i wolności osobistej oraz wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego”.

Samorząd bez polityki, wspólne działanie ponad podziałami na rzecz regionu, budowa społeczeństwa obywatelskiego, promocja idei samorządności terytorialnej oraz zaproszenie małopolskich organizacji i stowarzyszeń samorządowych do wystawienia wspólnych kandydatów do rad powiatów i Sejmiku Województwa Małopolskiego - to tylko niektóre z celów nowego stowarzyszenia.

Prezesem Wspólnej Małopolski jest Małgorzata Gromala. wójt Podegrodzia, jej zastępca to Maciej Ostrowski, burmistrz Myślenic, skarbnikiem jest Marcin Kiwior, wójt Skrzyszowa, a sekretarzem - Witold Latusek, kiedyś członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

W zarządzeni stowarzyszenia znaleźli się także Wojciech Skucha, radny sejmiku (PO), Jan Golonka, były starostwa nowosądecki i Rafał Komarewicz, radny Krakowa (klub Przyjazny Kraków prezydenta Jacka Majchrowskiego). Założyciele Wspólenj Małopolski chwalą się, że maja program dla województwa opracowany przez prezydenta Tarnowa Romana Ciepielę, burmistrza Muszyny Jana Golbę i wójta Skrzyszowa Marcina Kiwiora.

- Nie jesteśmy głosem konkretnej partii politycznej, nie jesteśmy też kolejną partyjną alternatywą. Uważamy, że polityka dzieli a nie łączy - deklaruje Małgorzata Gromala, prezes zarządu stowarzyszenia „Wspólna Małopolska”.

Ale w praktyce nowy podmiot na małopolskiej scenie politycznej będzie konkurencją dla koalicji PO i Nowoczesnej. I jeśli komuś odbierze wyborców, to właśnie koalicji partii będących dziś w opozycji do rządu PiS.

DRAMATYCZNY WYPADEK AUTOKARU NA ZAKOPIANCE:

WIDEO: Mówimy po krakosku

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze 16

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

M
Mata Hari
Wspólnota obrony koryta i ratowania tyłka przed CBA.
H
Henry
To gra na zbałamucenie wyborców!
M
Mieszkaniec
Gibała jest przecież z Ruchu Palikota.
J
Jan_1
Kraków to duże miasto, tutaj ważne jest aby osoba która zostanie prezydentem miała doświadczenie i umiała zarządzać. Wtedy jest szansa na zmiany.
k
klara00
Nie dajmy się omamić kolejny raz na okrągłe słówka obecnej władzy. Siłą w bezpartyjnych.
a
antykomunista
PiS to wielkie idee komunizmu poprzez usta komunisty J.Kaczyńskiego - spiącego w czasie stanu wojennego- i Piotrowicza i kilku agentów KGB .?
m
małopolanin
Nazwa handlowa najlepsza w takich sytuacjach.
K
Krakus
Dobry pomysł. Kiedyś była Wspólnota Małopolska a teraz Wspólna i dobrze. Idee podobne, błogosławieństwo wdowy po Nawarze, znani samorządowcy- ten projekt może się udać! Może nadejdzie koniec cały czas tych samych Grzeszków, Lipców i Barczyków.
M
Magia
Nareszcie coś innego, siła w samorządach!
L
Lidia 2&
Może w Krakowie się też dogadają i postawią na wspólnego kandydata.
@luk
Takie połączenie w Krakowie + bezpartyjny Gibała na prezydenta byłoby najrozsądniejszym rozwiązaniem dla Krakowa
p
przeciw PiS i PO
Nareszcie bezpartyjni łączą się przeciw partią
Pokazmy siłę i pogońmy ich z samorządów
Połaczmy siły - Wspólna Małopolska i Bezpartyjni
a wtedy partie będą klęcznikiem samorządów
M
Marek
Szopka, cyrk i obłuda! Nawet nazwy nie potrafili wymyślić tylko żerują na co kiedyś wymyślił śp. Marek Nawara który założył komitet Wspólnota Małopolska teraz ci "myśliciele" stworzyli Wspólna Małopolska. Komentarz zbędny
i
i mydlenie oczu
Pan Ostrowski wiceprezes ucieka z gminy Myślenice bo maja już go dość i teraz chce do powiatu lub sejmiku, Latuska wyrzucili z zarządu województwa, a program pisał ciepiela z golbą Buha ha :-)) Ludzie nie dajcie się nabrać na tą wydmuchę!
d
dsfv
Tak to sami korytnicy ,wciąż te same gęby idą do władzy
no bo gdzie lepiej zarobią ?
Doili kasę z publicznego koryta a boją się przegranej to sami sobie torują drogę do koryta

Ci ,którzy dobrze pracują dla społeczeństwa nie potrzebują się promować i zakładać stowarzyszeń
Ludzie ich sami wybiorą
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska