Dzisiaj po raz pierwszy będą mogli porozmawiać z nim dziennikarze.
Swój pobyt w domu arcybiskupów krakowskich rozpoczął od modlitwy w biskupiej kaplicy. Tej samej, w której modlili się jego poprzednicy.
Jak poinformował rzecznik archidiecezji krakowskiej, ks. Piotr Studnicki, jeszcze w poniedziałek wieczorem abp Jędraszewski spotkał się w sali Okna Papieskiego z pracownikami kurii. Metropolitę powitał biskup pomocniczy Jan Szkodoń.
- Arcybiskup w krótkim przemówieniu podziękował za serdeczne przywitanie oraz udzielił zebranym błogosławieństwa - mówi ks. Studnicki.
Wczoraj w południe abp Jędraszewski przyszedł do magistratu, gdzie spotkał się z Jackiem Majchrowskim.
- Tematów krakowskich nie brakowało. Jak zapewnił mnie ksiądz arcybiskup, nadal możemy liczyć na wsparcie przez kurię naszych akcji informacyjnych, jeżeli chodzi o wymianę pieców węglowych. Chętnie z tej pomocy jak zawsze skorzystamy - relacjonował przebieg rozmowy prezydent Krakowa.
Dzisiaj zaplanowano spotkanie obu hierarchów - kard. Stanisława Dziwisza i abp. Marka Jędraszewskiego z przedstawicielami mediów. Rozmowa będzie dotyczyć m.in. sobotniego ingresu do katedry wawelskiej.
Na stronie archidiecezji opublikowano już treść bulli papieża Franciszka, w której informuje on o nominacji nowego metropolity. Tekst zostanie odczytany w sobotę po łacinie. Tytuł tego dokumentu - „Sublimis inter sidera”, przetłumaczony jako „najwspanialsza pośród gwiazd”, odnosi się do krakowskiego Kościoła.