FLESZ - Trzy miesiące chorobowego, koniec raju dla symulantów!

Tradycyjnie rocznicowe uroczystości poprzedziła msza św. w intencji ojczyzny i NSZZ „Solidarność" w kościele Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Nie jest to przypadkowe miejsce, bowiem świątynię tę wybudowano dzięki uporowi związkowców. Udzielenie zgody na wzniesienie kościoła było jednym z postulatów strajkujących w 1980 r. pracowników WPK.
- Powstanie Solidarności przyczyniło się do wielkich zmian nie tylko w Polsce, ale i Europie. Wielką rolę odegrał w tym dziele Kościół, w tym Ojciec Święty Jan Paweł II. Staramy się pielęgnować piękne idee tego związku i reagujemy na wyzwania, które niesie rzeczywistość. Domagamy się na przykład poprawek w ustawie zakazującej pracy w niedziele, ponieważ są w niej luki, umożliwiające obchodzenie przepisów
- podkreślił Krzysztof Kotowicz, kierujący strukturami sądeckiej "Solidarności".
Kwiaty pod pomnikiem złożyli reprezentanci środowisk kombatanckich, służb mundurowych, a także poseł Patryk Wicher oraz przedstawiciele prezydenta i Rady Miasta Nowego Sącza.
Uroczystość była też okazją do uhonorowania medalami 40-lecia "Solidarności" ks. Czesława Paszyńskiego – proboszcza parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu oraz Andrzeja Szkaradka – legendarnego przywódcę sądeckiej "Solidarności". Medale wręczono im z rocznym opóźnieniem, ponieważ w 2020 r. z powodu pandemii uroczystość nie mogła się odbyć.
- Sezon na grzyby trwa. Pani Marta z Muszyny pokazała swoje zbiory
- Pięciogwiazdkowy hotel w słynnym uzdrowisku będzie gotowy w przyszłym roku!
- Sławy w Nowym Sączu. Był Jarosław Kaczyński, teraz pojawił się Jaś Fasola z misiem
- Odpust w sądeckiej bazylice znów przyciągnął tłumy wiernych
- Gmach Instytutu Ekonomicznego powstaje w ekspresowym tempie. Zobaczcie sami