https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy Targ. Szpital dostał relikwie Jana Pawła II [ZDJĘCIA]

Łukasz Bobek
Relikwie św. Jana Pawła II trafiły do Podhalańskiego Specjalistycznego Szpitala im. Jana Pawła II w Nowym Targu. Relikwie przekazał kard. Stanisław Dziwisz, były sekretarz Jana Pawła II.

- Cieszymy się, że od dziś Jan Paweł II będzie w sposób szczególny i duchowy obecny przez swoje relikwie krwi w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu, noszącym jego imię. - mówił kardynał Stanisław Dziwisz podczas uroczystości przekazania relikwii św. Jana Pawła II szpitalowi w Nowym Targu.

Na początku wystąpienia, kardynał przypomniał, że Jan Paweł II otrzymał Honorowe Obywatelstwo Miasta Nowy Targ w 1996 roku, a także wspomniał papieską wizytę na Podhalu podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny w 1979 roku.

– Podróż Ojca Świętego na Podhale związana była z potrzebą serca. On tu był u siebie, u swoich. On ukochał malowniczą, podhalańską krainę i zamieszkujący ją lud. Patrząc spod zakopiańskiej Krokwi na Podhale, wypowiedział spontanicznie znamienne słowa: „Na was zawsze można liczyć” - wspominał kard. Dziwisz.

Kardynał zwrócił uwagę, że Jan Paweł II pozostawił po sobie inspirującą spuściznę nauczania, wkład w życie współczesnego Kościoła i świadectwo wiary. Papież docierał ze Słowem Bożym do najdalszych zakątków świata. W tym roku Kościół w Polsce będzie świętował 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego do Ojczyzny i 20. rocznicę jego przedostatniej wizyty w rodzinnych stronach.
– Oprócz wspomnień, szukamy bliskiego kontaktu ze świętym Papieżem. Tę bliskość zapewnia nam w pierwszym rzędzie modlitwa do niego. Ona niweluje dystans między niebem i ziemią. W duchowym zbliżeniu się do św. Jana Pawła II mogą nam również pomóc jego relikwie - dodał ks. Stanisław Dziwisz.

Hierarcha podkreślił, że nowotarski szpital, otrzymując relikwie Jana Pawła II, będzie miejscem szczególnej duchowej obecności Papieża Polaka.

– Tutaj pacjenci i odwiedzający ich bliscy, a także pracownicy służby zdrowia będą mogli powierzać mu swoje troski, zwłaszcza związane z chorobami i dolegliwościami, ufając w jego wstawiennictwo. On przywracał ludziom i nadal przywraca nadzieję. On umacniał nas w wierze, że los człowieka jest w ręku Boga - mówił kardynał.

Na zakończenie, kardynał zauważył, że Jan Paweł II, ustanawiając Światowy Dzień Chorego, uwrażliwił świat na cierpienie, a sam – jako pacjent Polikliniki Gemelli – wielokrotnie go doświadczał.

W uroczystości wzięli udział samorządowcy, parlamentarzyści z Podhala, pracownicy szpitala, a także pacjenci.

Źródło: Archidiecezja Krakowska

ZOBACZ KONIECZNIE

WIDEO: Barometr Bartusia. Tylko rozwój gospodarki zapewni środki na „piątkę Kaczyńskiego”

Komentarze 6

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

f
fiut
handlarz krwia i pierwszy zlodziej z raby znowu kupczy czyzby braklo kasiory,
O
Olga
Czy to księża zabili Roberta Wójtowicza? wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga-czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza/jgk7cjs
n
normalny katolik
Relikwie przekazał najbardziej znany producent relikwii JP2 i to na skale przemysłową - ciemny lud wszystko kupi :)
G
Gość
Relikwie w szpitalu???
to teraz w tym kraju medycyna przechodzi na szmaństwo?
Zamiast robić badania będą modły do relikwii???
s
szatan z VII
XXI wiek a wampir rozdaje utoczoną krew (umierającemu?) i kretyni się cieszą. KK zawsze był przeciw rozwojowi medycyny, pałił nawet za to na stosach albo topił (akuszerki). Nazywanie szpitali imieniem jakichś wyimaginowanych świętych to nadużycie a nie tylko pospolity idiotyzm skołowanego suwerena.
g
górol
Marcial Maciel Degollado z legionow Chrystusa ,wesołowski, gil ,i nni pedofile dziekuja dziwiszowi i jego protektorowi Janowi Pawłowi II za opieke ,a szpitalu w tej wiosce czeka sie na wizyte kilka miesiecy .
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska