https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oferty pracy w Krakowie. Nowy rok to czas na zmianę? Stanowiska do wzięcia na początku 2025 roku. Jakie zarobki?

Tomasz Bochenek
W Krakowie bezrobocie wynosi zaledwie 2 proc. - podczas gdy ogólnopolska średnia stopa bezrobocia to 5 proc.
W Krakowie bezrobocie wynosi zaledwie 2 proc. - podczas gdy ogólnopolska średnia stopa bezrobocia to 5 proc. Polska Press
Oferty pracy w Krakowie. Jakie można teraz znaleźć w Grodzkim Urzędzie Pracy? Jaka praca czeka na człowieka przed Świętami Bożego Narodzenia 2024, a jakie stanowiska są do obsadzenia wraz z początkiem 2025 roku? W jakich zawodach i branżach jest niedobór pracowników. No i - ile można zarobić na oferowanych stanowiskach? Sprawdźcie, przeglądając ten materiał.

Praca w Krakowie

Wiele osób uważa, że koniec roku i początek następnego to najlepszy moment na zmiany, na nowe wyzwania. A Kraków to miasto, w którym decyzja o zmianie pracy przychodzi stosunkowo łatwo - zaledwie 2-procentowe bezrobocie oznacza, że w licznych branżach jest wiele nieobsadzonych stanowisk, i to pracodawcy muszą walczyć o pracowników.

– Kraków wyróżnia się na tle kraju stabilnością i elastycznością rynku pracy, co jest zasługą zarówno aktywności gospodarczej, jak i programów wsparcia realizowanych przez Grodzki Urząd Pracy – ocenił dyrektor GUP w Krakowie Marek Cebulak, przy okazji publikacji ostatniego raportu „Krakowskie Obserwatorium Rynku Pracy”.

Oferta z pensją 54 tys. zł brutto

Sprawdziliśmy, co osoby poszukujące pracy - albo tylko biorące pod uwagę taką możliwość - znajdą teraz w ofercie Grodzkiego Urzędu Pracy. Niezmiennie poszukiwani są pracownicy w gastronomii, w branży budowlanej, w szkolnictwie, kierowcy. Ale w gamie ofert GUP znajdują się też propozycje od wykwalifikowanych menedżerów, została zgłoszona oferta z pensją zaczynającą się od 54 tys. zł brutto.

Według „Krakowskiego Obserwatorium Rynku Pracy” najliczniejszą grupę bezrobotnych stanowią osoby z wyższym wykszałceniem (31,8 proc.), z kolei najbardziej aktywne są te z wykształceniem średnim ogólnokształcącym (12,9 proc.) oraz zasadniczym zawodowym / branżowym (12,3 proc.). To dane na koniec II kwartału 2024.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska