Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Olkusz. X Małopolski Konkurs Karaoke Osób Niepełnosprawnych

Katarzyna Sipika-Ponikowska
Katarzyna Sipika-Ponikowska
W olkuskim MOK odbył się X Małopolski Konkurs Karaoke Osób Niepełnosprawnych - doroczne święto muzyki, radości i przełamywania barier organizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu prowadzące Środowiskowy Dom Samopomocy w Olkuszu.

W imprezie wzięli udział przedstawiciele środowiskowych domów samopomocy, warsztatów terapii zajęciowej oraz uczniowie szkół specjalnych z terenu Małopolski.

Małopolski Konkurs Karaoke otworzyli prezes Olkuskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu prowadzącego Środowiskowy Dom Samopomocy w Olkuszu, Ilona Muchajer – Nagawiecka oraz dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Olkusz - Wiesław Pietras. Imprezę prowadził aktor Teatru Zagłębia, Krzysztof Korzeniowski wraz z Barbarą Pasich – Grubką, którzy dobrym słowem i dowcipem dodawali otuchy śpiewającym oraz rozbawiali publiczność.

Zaraz potem na scenie pojawił się Filip Tyliba, uczeń Zespołu Szkół nr 3w Olkuszu, który bezbłędnie wcielił się w Zenka Martyniuka. Jako gość specjalny imprezy wystąpił Lovi (Kamil Rzeźniczak) – wokalista, który na rynku muzycznym pojawił się 3 lata temu, a na swoim koncie ma takie propozycje jak „Licealistka” czy „Agata” oraz prawdziwą bombę, czyli „Kocham jej czarne oczy”. Discopolowe rytmy rozgrzały publiczność do czerwoności przed konkursem główny.

Fragment rynku. Widoczna wieża ciśnień i kościoła św. Andrzeja

Zobacz, jak wyglądał Olkusz przed laty i jak zmieniało się S...

Zgodnie z doroczną praktyką, lista chętnych zaprezentowania swoich wokalnych możliwości zapełniła się w błyskawicznie. Ostatecznie w szranki rywalizacji stanęło 45 uczestników z 25 małopolskich ośrodków. Artyści prezentowali się przed wspaniałą, ponad 300-osobową publicznością: terapeutami, rodzicami, opiekunami oraz koleżankami i kolegami z ośrodków wsparcia. Zmagania oceniało jury w składzie: Michał Mączka – instruktor sekcji instrumentalnej MOK w Olkuszu, Beata Bazan–Bagrowska – z Centrum Kultury w Bolesławiu, Marta Statuch - pracownik PCPR w Olkuszu, Lovi – wokalista, oraz Jacek Sypień - przedstawiciel UMiG w Olkuszu biorąc pod uwagę dobór repertuaru, poziom warsztatu muzycznego, tempo, dynamikę, intonację, rytmikę oraz ogólny wyraz artystyczny.

Pierwsze miejsca w swoich grupach zajęli: Arleta Matlęga z ŚDS w Żegocinie oraz Robert Taras z ŚDS w Olkuszu; drugie lokaty: Jaromir Niedziela z ŚDS Vita w Krakowie oraz duet w składzie: Katarzyna Lewandowska i Robert Taras z ŚDS w Olkuszu; trzecie miejsca: Szymon Piotrowski z ŚDS w Chełmku oraz Robert Jaworek z ŚDS w Bochni

Wyróżnienia: Sylwia Dachowska – WTZ Lgota Wolbromska, Jacek Wójcicki – DPS Olkusz, Dariusz Słonina – ŚDS Bochnia

Scena zapełniła się nie tylko śpiewającymi pensjonariuszami. Występujących dzielnie wspomagała grupa wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu wraz z nauczycielem wf - Agatą Wdowik, pełniąc role spontanicznej grypy wsparcia.

Konkurs zorganizowano w ramach projektu „Aktywizacja przez sztukę”, realizowanego przy wsparciu finansowym środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego realizowanego przez Olkuskie Stowarzyszenie Na Rzecz Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno- Gospodarczego „Klucz”.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie?

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska