Osobowość Roku 2018 w Małopolsce [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE]

Redakcja
Udostępnij:
Wielki finał wojewódzki naszej akcji dobiegł końca! Głosowanie trwało do piątku, 22 lutego, do godz. 21. Już wiemy komu zostaną przyznane prestiżowe tytuły OSOBOWOŚĆ ROKU 2018. W tym roku akcja była prowadzona wspólnie przez "Gazetę Krakowską" i "Dziennik Polski". Kandydatów do wyróżnień nominowała redakcyjna kapituła pod przewodnictwem redaktorów naczelnych, która wzięła pod uwagę także propozycje nominacji zgłoszone przez naszych Czytelników.

Zobacz finalistów i wyniki głosowania w finale wojewódzkim:

Kultura
Działalność społeczna i charytatywna
Samorządność i społeczność lokalna
Biznes

Zobacz wyniki etapu powiatowego

Wybierz kategorię:

Kultura
Działalność społeczna i charytatywna
Samorządność i społeczność lokalna
Biznes

Zobacz liderów głosowania:

Osobowość Roku 2018| Przedstawiamy liderów wielkiego finału

Noworoczny czas to okres podsumowań i rankingów. Od piątku, 11 stycznia, mieszkańcy naszego województwa oddali głosy w wielkim plebiscycie Osobowość Roku, wybierając osoby, które w minionym, 2018 roku wyróżniły się szczególnymi działaniami w różnych dziedzinach, osiągnęły sukcesy i znacząco zasłużyły się dla lokalnej społeczności.

Głosowanie było prowadzone w czterech kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes. Laureaci zostali wybrani osobno w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu oraz w każdym powiecie województwa małopolskiego. Mieszkańcy naszego regionu zdecydowali, którzy spośród laureatów zasługują na tytuł Osobowości Roku w Małopolsce.

Nominacje naszych dziennikarzy

Kandydatów do zaszczytnego tytułu nominowała redakcyjna kapituła pod przewodnictwem redaktorów naczelnych "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego".

- Już od początku grudnia nasi dziennikarze, którzy codziennie opisują życie w małopolskich miastach i powiatach, dokonywali przeglądu swoich publikacji z całego roku - mówi Jerzy Sułowski, redaktor naczelny "Gazety Krakowskiej". - Przygotowali swoje propozycje nominacji. Przyjmujemy też zgłoszenia od Czytelników, które kapituła bierze pod uwagę udzielając nominacji.

- Ten plebiscyt bezpośrednio nawiązuje do charakteru naszych gazet – dodaje Marek Kęskrawiec, redaktor naczelny „Dziennika Polskiego". – Prezentowanie na łamach i w internecie osób zaangażowanych w życie lokalnych społeczności to nasz dziennikarski obowiązek.

Laureatów wybiorą Czytelnicy

Głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu rozpoczęło się w piątek, 11 stycznia i zakończyło się w piątek, 8 lutego 2019 r., o godz. 21.

Laureaci w każdej kategorii, w każdym mieście i powiecie, zdobyli tytuły i statuetki Osobowości Roku 2018 w swoim mieście lub powiecie, a także zaproszenie na uroczystą galę. Dodatkowo wzięli udział w wojewódzkim finale, w którym w każdej kategorii plebiscytu zostały przyznane tytuły Osobowości Małopolski 2018. Awansując do finału laureaci z miast i powiatów zachowali zdobyte głosy.

Głosowanie w finale rozpoczęło się we wtorek, 12 lutego i trwało do piątku, 22 lutego, do godz. 21. Zwycięzcy wielkiego finału otrzymają:

  • zaproszenie na wydarzenie artystyczne

Laureaci drugich i trzecich miejsc w wielkim finale wojewódzkim otrzymają:

Honory od Kapituły

Równocześnie nasza Kapituła Konkursowa po raz 27. przyzna tytuły "Ludzi Roku". To wieloletnia tradycja "Gazety Krakowskiej". Kapituła honoruje ludzi zasłużonych dla naszego województwa w różnych dziedzinach, swoimi dokonaniami rozsławiających nasz region w kraju, a nierzadko i za granicą, postaci powszechnie szanowane i znane.

Kapituła Konkursowa pracuje w składzie :

  • prof. Józef Lipiec - przewodniczący Kapituły Plebiscytu,
  • ksiądz dr Bronisław Fidelus,
  • prof. dr hab. med. Jerzy Sadowski - kierownik Kliniki Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Uniwersytetu Jagiellońskiego,
  • dr Krzysztof Pawłowski – prezydent Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu,
  • Dariusz Kołacz – wiceprezes Zarządu Polska Press Oddział w Krakowie,
  • Jerzy Sułowski - redaktor naczelny "Gazety Krakowskiej",
  • red. Teresa Brandys – sekretarz Kapituły

Uroczysta gala plebiscytu

Na początku marca w Krakowie odbędzie uroczysta gala plebiscytu, podczas której laureaci ze wszystkich miast i powiatów odbiorą piękne statuetki, dyplomy i nagrody.

[Zobacz relację z gali

plebiscytu Osobowość Roku 2017](https://gazetakrakowska.pl/oto-wyjatkowi-malopolanie-uhonorowalismy-ludzi-roku-i-osobowosci-roku-2017/ar/12976268 "Zobacz relację z gali <br>plebiscytu Osobowość Roku 2017")

Kilka dni później do "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego" zostanie dołączony specjalny dodatek prezentujący wszystkich laureatów w każdej kategorii, z każdego miasta i powiatu. Znajdzie się w nim także obszerna relacja z uroczystej gali plebiscytu.

Zobacz film z ubiegłorocznej gali Ludzi i Osobowości Roku:

Informacji o akcji udziela
Arkadiusz Bar
tel. 503 078 348 (w godz. 9-16)
e-mail: [email protected]

Regulamin plebiscytu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Przejdź na stronę główną Gazeta Krakowska