
Marek Lupa, wójt gminy Radgoszcz, realizuje wiele inwestycji ułatwiających życie ludziom. ZWYCIĘZCA W KATEGORII SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA W POWIECIE DĄBROWSKIM
Wójtem jest od 2006 roku. Przyczynił się do realizacji wielu inwestycji, które znaczącą wpłynęły na życie zwykłych mieszkańców. W ostatnich latach w gminie wybudowano nowe i wyremontowano stare drogi. Mocno inwestuje w ochotniczą straż pożarną. Remontuje remizy i doposaża jednostki w nowy sprzęt. Między innymi OSP Żdżary zyskały nowy samochód. W gminie uruchomiono także najnowocześniejszy ośrodek rehabilitacyjny w powiecie dąbrowskim. Dzięki staraniom wójta samorząd otrzymał dofinansowanie do wymiany nieekologicznych kotłów centralnego ogrzewania. Marek Lupa jest też organizatorem wielu imprez kulturalno-sportowych. Był gospodarzem ubiegłorocznego konkursu „Najlepszy Sołtys Małopolski”. Co roku organizuje też uroczyści z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego oraz spotkania opłatkowego dla osób starszych i samotnych. Nie jest obojętny na los innych i dzięki niemu gmina Radgoszcz wsparła finansowo Chojnice, które ucierpiały podczas ubiegłorocznej nawałnicy.
- Otrzymane przeze mnie głosy są dużym wyróżnieniem i niespodzianką, a zarazem obligują do jeszcze bardziej wytężonej pracy na rzecz rozwoju i stałej poprawy wizerunku naszej gminy - zaznacza Marek Lupa.
SMS pod nr 72355 o treści OS.194

Arkadiusz Mikuła, wójt gminy Lisia Góra, racjonalnie gospodaruje finansami samorządu. ZWYCIĘZCA W KATEGORII SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA W POWIECIE TARNOWSKIM
Jest jednym z najmłodszych stażem i wiekiem wójtów w powiecie tarnowskim. Ma zaledwie 33 lata, a podtarnowską gminą kieruje wprawdzie dopiero od trzech lat, ale na swoim koncie zapisał sporo sukcesów. Za jeden z nich uważa m.in. otwarcie pierwszego gminnego żłobka przy przedszkolu w Lisiej Górze, wybudowanego kosztem 1 mln złotych, z dwoma oddziałami i miejscem dla 30 dzieci. Wójt jest szczególnie dumny z tej inwestycji, ponieważ - jak podkreśla - gmina umożliwia w ten sposób powrót do pracy młodym mamom.
- Najbardziej jednak jestem zadowolony z tego, że udaje się proporcjonalnie dzielić budżet pomiędzy wszystkie miejscowości. Tego trzymam się od początku kadencji - zaznacza Arkadiusz Mikuła. Samorządowiec cały czas dba o to, aby gmina była atrakcyjne również dla mieszkańców sąsiednich miejscowości. - Cały czas przybywa nam mieszkańców i to nie tylko z Tarnowa, ale osiedlają się u nas osoby z Krakowa czy Rzeszowa - podkreśla. W ubiegłym roku dzięki głosom mieszkańcom zdobył „Witosowy kapelusz” w plebiscycie „Gazety Krakowskiej”. Teraz znowu został wyróżniony. - To sygnał, że moja działalność samorządowa jest akceptowana przez ludzi - mówi.
SMS pod nr 72355 o treści OS.204

Grzegorz Kądzielawski, radny wojewódzki z Tarnowa, wiceprezes zarządu Grupy Azoty. ZWYCIĘZCA W KATEGORII SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA W TARNOWIE
Nasi czytelnicy docenili Grzegorza Kądzielawskiego przede wszystkim za jego zaangażowanie w kampanię promującą Małopolski Budżet Obywatelski. Dzięki temu w regionie podwoiła się liczba głosujących na ciekawe pomysły mieszkańców.
- Traktuję wyróżnienie mojej osoby jako wspólną nagrodę dla wszystkich, którzy zaangażowali się w głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego. Po raz kolejny okazało się, że warto jednoczyć się wokół celu, którym jest rozwój naszej małej ojczyzny - podkreśla laureat.
Jego kariera zawodowa i polityczna należy do najbardziej błyskotliwych w ostatnich latach. Choć liczy sobie dopiero 33 lata, zdążył już być dyrektorem biura parlamentarnego, wiceprzewodniczącym tarnowskiej rady miejskiej, radnym sejmiku, szefem gabinetu politycznego wicepremiera Jarosława Gowina. W ubiegłym roku został wiceprezesem Grupy Azoty. W spółce jest odpowiedzialny za badania i rozwój. Z wykształcenia - doktor prawa. Pracuje też jako wykładowca akademicki. Jest kandydatem partii Porozumienie na prezydenta Tarnowa w jesiennych wyborach samorządowych. Kilka dni temu urodził mu się syn - Adam. Ma też 1,5-roczną córkę Emilię.
SMS pod nr 72355 o treści Os.278

Bogdan Sosin, prezes stow. Otwarte Serce, prowadzącego Środowiskowy Dom Samopomocy. ZWYCIĘZCA W KATEGORII DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA W POWIECIE DĄBROWSKIM
Jest współzałożycielem organizacji istniejącej od 2012 roku. Od początku chciał utworzyć Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowicy. - W powiecie dąbrowskim istniał już jeden taki ośrodek i nie dawano nam szans, ale przedstawiliśmy zapotrzebowanie, że dużo jest osób niepełnosprawnych w naszym regionie i się udało - mówi Bogdan Sosin. Ośrodek istnieje już drugi rok. Opiekę znalazło w nim 40 dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną i neurologiczną. Placówka ma przystosować ich do życia codziennego.
- Pokazujemy naszym podopiecznym, że istnieje coś takiego, jak teatr i kino. W ośrodku są zajęcia plastyczne. Stosujemy też muzykoterapię i dogoterapię - wylicza pan Bogdan. Mężczyzna nie jest obojętny na los innych, ponieważ sam ma niepełnosprawnego brata. - Łatwiej mi było poznać ten problem - podkreśla. W ubiegłym roku udało się kupić samochód, którym na zajęcia dowożeni są podopieczni ośrodka. Dzięki zaangażowaniu prezesa pozyskano na ten cel pieniądze z PFRON. - Około 12 tysięcy złotych zebraliśmy również podczas balu charytatywnego - dodaje Bogdan Sosin. Jest mile zaskoczony wysokim miejscem w naszej akcji. Zwycięstwo traktuje w kategorii sukcesu całego stowarzyszenia.
SMS pod nr 72355 o treści OD.26