37 z 90
Wójtem jest od 2006 roku. Przyczynił się do realizacji wielu...
fot. Archiwum

Marek Lupa, wójt gminy Radgoszcz, realizuje wiele inwestycji ułatwiających życie ludziom. ZWYCIĘZCA W KATEGORII SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA W POWIECIE DĄBROWSKIM

Wójtem jest od 2006 roku. Przyczynił się do realizacji wielu inwestycji, które znaczącą wpłynęły na życie zwykłych mieszkańców. W ostatnich latach w gminie wybudowano nowe i wyremontowano stare drogi. Mocno inwestuje w ochotniczą straż pożarną. Remontuje remizy i doposaża jednostki w nowy sprzęt. Między innymi OSP Żdżary zyskały nowy samochód. W gminie uruchomiono także najnowocześniejszy ośrodek rehabilitacyjny w powiecie dąbrowskim. Dzięki staraniom wójta samorząd otrzymał dofinansowanie do wymiany nieekologicznych kotłów centralnego ogrzewania. Marek Lupa jest też organizatorem wielu imprez kulturalno-sportowych. Był gospodarzem ubiegłorocznego konkursu „Najlepszy Sołtys Małopolski”. Co roku organizuje też uroczyści z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego oraz spotkania opłatkowego dla osób starszych i samotnych. Nie jest obojętny na los innych i dzięki niemu gmina Radgoszcz wsparła finansowo Chojnice, które ucierpiały podczas ubiegłorocznej nawałnicy.

- Otrzymane przeze mnie głosy są dużym wyróżnieniem i niespodzianką, a zarazem obligują do jeszcze bardziej wytężonej pracy na rzecz rozwoju i stałej poprawy wizerunku naszej gminy - zaznacza Marek Lupa.

SMS pod nr 72355 o treści OS.194

38 z 90
Jest jednym z najmłodszych stażem i wiekiem wójtów w...
fot. Archiwum

Arkadiusz Mikuła, wójt gminy Lisia Góra, racjonalnie gospodaruje finansami samorządu. ZWYCIĘZCA W KATEGORII SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA W POWIECIE TARNOWSKIM

Jest jednym z najmłodszych stażem i wiekiem wójtów w powiecie tarnowskim. Ma zaledwie 33 lata, a podtarnowską gminą kieruje wprawdzie dopiero od trzech lat, ale na swoim koncie zapisał sporo sukcesów. Za jeden z nich uważa m.in. otwarcie pierwszego gminnego żłobka przy przedszkolu w Lisiej Górze, wybudowanego kosztem 1 mln złotych, z dwoma oddziałami i miejscem dla 30 dzieci. Wójt jest szczególnie dumny z tej inwestycji, ponieważ - jak podkreśla - gmina umożliwia w ten sposób powrót do pracy młodym mamom.

- Najbardziej jednak jestem zadowolony z tego, że udaje się proporcjonalnie dzielić budżet pomiędzy wszystkie miejscowości. Tego trzymam się od początku kadencji - zaznacza Arkadiusz Mikuła. Samorządowiec cały czas dba o to, aby gmina była atrakcyjne również dla mieszkańców sąsiednich miejscowości. - Cały czas przybywa nam mieszkańców i to nie tylko z Tarnowa, ale osiedlają się u nas osoby z Krakowa czy Rzeszowa - podkreśla. W ubiegłym roku dzięki głosom mieszkańcom zdobył „Witosowy kapelusz” w plebiscycie „Gazety Krakowskiej”. Teraz znowu został wyróżniony. - To sygnał, że moja działalność samorządowa jest akceptowana przez ludzi - mówi.

SMS pod nr 72355 o treści OS.204

39 z 90
Nasi czytelnicy docenili Grzegorza Kądzielawskiego przede...
fot. Archiwum

Grzegorz Kądzielawski, radny wojewódzki z Tarnowa, wiceprezes zarządu Grupy Azoty. ZWYCIĘZCA W KATEGORII SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA W TARNOWIE

Nasi czytelnicy docenili Grzegorza Kądzielawskiego przede wszystkim za jego zaangażowanie w kampanię promującą Małopolski Budżet Obywatelski. Dzięki temu w regionie podwoiła się liczba głosujących na ciekawe pomysły mieszkańców.

- Traktuję wyróżnienie mojej osoby jako wspólną nagrodę dla wszystkich, którzy zaangażowali się w głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego. Po raz kolejny okazało się, że warto jednoczyć się wokół celu, którym jest rozwój naszej małej ojczyzny - podkreśla laureat.

Jego kariera zawodowa i polityczna należy do najbardziej błyskotliwych w ostatnich latach. Choć liczy sobie dopiero 33 lata, zdążył już być dyrektorem biura parlamentarnego, wiceprzewodniczącym tarnowskiej rady miejskiej, radnym sejmiku, szefem gabinetu politycznego wicepremiera Jarosława Gowina. W ubiegłym roku został wiceprezesem Grupy Azoty. W spółce jest odpowiedzialny za badania i rozwój. Z wykształcenia - doktor prawa. Pracuje też jako wykładowca akademicki. Jest kandydatem partii Porozumienie na prezydenta Tarnowa w jesiennych wyborach samorządowych. Kilka dni temu urodził mu się syn - Adam. Ma też 1,5-roczną córkę Emilię.

SMS pod nr 72355 o treści Os.278

40 z 90
Jest współzałożycielem organizacji istniejącej od 2012 roku....
fot. Archiwym

Bogdan Sosin, prezes stow. Otwarte Serce, prowadzącego Środowiskowy Dom Samopomocy. ZWYCIĘZCA W KATEGORII DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA W POWIECIE DĄBROWSKIM

Jest współzałożycielem organizacji istniejącej od 2012 roku. Od początku chciał utworzyć Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowicy. - W powiecie dąbrowskim istniał już jeden taki ośrodek i nie dawano nam szans, ale przedstawiliśmy zapotrzebowanie, że dużo jest osób niepełnosprawnych w naszym regionie i się udało - mówi Bogdan Sosin. Ośrodek istnieje już drugi rok. Opiekę znalazło w nim 40 dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną i neurologiczną. Placówka ma przystosować ich do życia codziennego.

- Pokazujemy naszym podopiecznym, że istnieje coś takiego, jak teatr i kino. W ośrodku są zajęcia plastyczne. Stosujemy też muzykoterapię i dogoterapię - wylicza pan Bogdan. Mężczyzna nie jest obojętny na los innych, ponieważ sam ma niepełnosprawnego brata. - Łatwiej mi było poznać ten problem - podkreśla. W ubiegłym roku udało się kupić samochód, którym na zajęcia dowożeni są podopieczni ośrodka. Dzięki zaangażowaniu prezesa pozyskano na ten cel pieniądze z PFRON. - Około 12 tysięcy złotych zebraliśmy również podczas balu charytatywnego - dodaje Bogdan Sosin. Jest mile zaskoczony wysokim miejscem w naszej akcji. Zwycięstwo traktuje w kategorii sukcesu całego stowarzyszenia.

SMS pod nr 72355 o treści OD.26

Pozostało jeszcze 49 zdjęć.
Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Polecamy

Deweloper rozwija dzielnicę. Powstało już ponad 3600 mieszkań

Deweloper rozwija dzielnicę. Powstało już ponad 3600 mieszkań

Szybowiec nad Kasprowym Wierchem. Przelot wzbudził zainteresowanie turystów

Szybowiec nad Kasprowym Wierchem. Przelot wzbudził zainteresowanie turystów

Wojna o Stawy Adolfińskie w gminie Oświęcim trwa. Wspólny front przeciwko żwirowni

Wojna o Stawy Adolfińskie w gminie Oświęcim trwa. Wspólny front przeciwko żwirowni

Zobacz również

Idealne miejsca w Tatrach na szybki, wiosenny spacer. Bez tłumów i wielkiego wysiłku

Idealne miejsca w Tatrach na szybki, wiosenny spacer. Bez tłumów i wielkiego wysiłku

Mali górale tańczyli, śpiewali i pokazywali regionalną tradycję w Zakopanem

Mali górale tańczyli, śpiewali i pokazywali regionalną tradycję w Zakopanem