13 z 90
Krystyna Walendowicz jest dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala...
fot. Archiwum

Krystyna Walendowicz z Zakopanego. Zwyciężczyni w kategorii samorządność i społeczność lokalna w powiecie tatrzańskim

Krystyna Walendowicz jest dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego w Zakopanem. Pani Krystyna została zgłoszona do naszego plebiscytu za to, że w 2017 roku uruchomiła pierwsze w Małopolsce tzw. mieszkania terapeutyczne, gdzie osoby po przeżytych chorobach neurologicznych będą mogły nauczyć się ponownie żyć i funkcjonować w warunkach domowych.

Mieszkania zostały przygotowane w budynku znajdującym się przy głównym szpitalu. To mierzące po kilkadziesiąt metrów cztery lokale, które są w pełni przygotowane do mieszkania. Posiadają kuchnię, jadalnię, sypialnię i łazienkę. Są one przeznaczone dla osób, które np. są częściowo sparaliżowane. Dzięki pobytowi w takim mieszkaniu chorzy pod okiem terapeutów będą uczyć się, jak funkcjonować w domowych warunkach. Będą m.in. mierzyć się ze swoją niepełnosprawnością, robiąc samodzielnie sobie herbatę, myjąc naczynia, korzystając z toalety.

Pomysł Krystyny Walendowicz chwalił wicemarszałek małopolski Wojciech Kozak.

SMS o treści OS.149 na numer 72355

14 z 90
Magdalena Witkowska-Cichórz oraz Piotr Cichórz są...
fot. Archiwum

Piotr i Magdalena Cichórz, właściciele hotelu LIMANOVA. ZWYCIĘZCY W KATEGORII BIZNES W POWIECIE LIMANOWSKIM

Magdalena Witkowska-Cichórz oraz Piotr Cichórz są przedsiębiorcami działającymi na terenie powiatu limanowskiego. Zostali nominowani w kategorii biznes. Głosami naszych Czytelników zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego. Z powodzeniem prowadzą Restaurację Foksal w Mazanie Dolnej, od niedawna również hotel Limanowa w Limanowej. W restauracji Foksal zapewniająca kompleksowe usługi gastronomiczne oraz obszerny wybór pysznych potraw, które sprostają wymaganiom wymagającego klienta. Doświadczony personel kelnerów i kucharzy gwarantuje pełne zadowolenie z poziomu obsługi, jak i jakości serwowanych dań. Odwiedzający mają możliwość oczekiwać także na bardzo konkurencyjne ceny i miłą atmosferę obiektu. Prowadzą również hotel Limanowa w Limanowej. Jest to przebudowany, dawny hotel Jawor. Hotel Limanowa oddaje do dyspozycji gości 32 nowoczesnych oraz stylowych pokoi

i apartamentów, podzielonych na pięć kategorii.

W 2009 roku przedsiębiorcy zostali wyróżnieni podczas Limanowskiej Gali Przedsiębiorczości w kategorii „Inicjatywa Roku”.

SMS o treści OB.55 na nr 72355

15 z 90
Wojciech Korabik w Urzędzie Gminy w Limanowej pracuje od...
fot. Archiwum rodziny Fryców

Wojciech Korabik, Kierownik Wydziału Kultury i Pomocji UG Limanowa. ZWYCIĘZCA W KATEGORII SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA W POWIECIE LIMANOWSKIM

Wojciech Korabik w Urzędzie Gminy w Limanowej pracuje od 2004 roku. W 2014 roku został Kierownikiem Wydziału Kultury i Promocji. Od tamtej pory stawia na promowanie gminy nie tylko przez liczne imprezy, ale również w internecie. Dzięki niemu oraz pracy zespołu, którym zarządza, strona gminy jest na bieżąco aktualizowana. Powstał również fanpage gminy. Dzięki takim działaniom gmina Limanowa jest promowana również poza regionem. Jak sam mówi, teren gminy Limanowa broni się sam. Ten liczący 24 miejscowości obszar został przez naturę obdarzony pięknym ukształtowaniem terenu oraz krajobrazami. Oprócz tego wymienia m.in.: wieżę widokową w Męcinie oraz Sanktuarium w Pasierbcu. W swojej pracy Wojciech Korabik dużą uwagę przywiązuję do imprez organizowanej w gminie. Obecnie trwają przygotowania do przeglądu artystycznego MaGa. Wojciech Korabik z wykształcenia jest socjologiem. Wraz ze swoją żoną mieszka w Pisarzowej. Interesuje się muzyką i sportem. Nominację do tytułu Osobowości Roku traktuje nie tylko jako swój sukces, ale sukces całego swojego wydziału. Uważa, że jest to również świetna okazja do promowania obszaru gminy Limanowa, który reprezentuje obecnie w etapie wojewódzkim naszej akcji.

SMS o treści OS.69 na nr 72355

16 z 90
Agnieszka Kęska mieszka w swojej rodzinnej miejscowości...
fot. Archiwum

Agnieszka Kęska, prezeska Stowarzyszenia LEGE ARTISze Słopnic. ZWYCIĘŻCZYNI W KATEGORII DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA W POWIECIE LIMANOWSKIM

Agnieszka Kęska mieszka w swojej rodzinnej miejscowości Słopnice nieopodal Limanowej. Była jedną z osób, które dwa lata temu zainicjowały utworzenie Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych LEGE ARTIS. Misją stowarzyszenia jest rozwijanie i upowszechnianie prospołecznych i obywatelskich postaw.

- Wychowując się wśród ośmiorga sióstr i braci, nauczyłam się wrażliwości na potrzeby innych - podkreśla Kęska, która szerzy ideę, iż w życiu najważniejszy jest człowiek. To też jej dewiza życiowa, którą realizuje na co dzień.

Kęska jest bardzo skuteczna w działaniu i to w skali małopolskiej, ogólnopolskiej, a nawet międzynarodowej, bo stowarzyszenie wspiera także potrzebujących na Ukrainie. Pomoc LEGE ARTIS jest wielowątkowa. Przybliża kulturę najwyższej próby dzieciom i młodzieży z małych miejscowości. Prowadzi akcje edukacyjne, w tym także z naciśkiem na historię Polski (wizyta w Muzeum Armii Krajowej gen. Emila Fieldorfa „Nila”, czy Muzeum Historycznym Miasta Krakowa). Niesie także materialne wsparcie dwustu rodzinom, które znalazły się w ciężkiej sytuacji. Organizuje paczki żywnościowe oraz rzeczowe. Teraz poszukuje partnerskiego stowarzyszenia do działania na Białorusi.

SMS o treści OD.85 na numer 72355

Pozostały jeszcze 73 zdjęcia.
Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Polecamy

Plamy na słońcu, wyrzutnia i odlotowy plac zabaw w Ogrodzie Doświadczeń

Plamy na słońcu, wyrzutnia i odlotowy plac zabaw w Ogrodzie Doświadczeń

Kibice Hutnika świętowali zwycięstwo. Zobacz zdjęcia z trybun

Kibice Hutnika świętowali zwycięstwo. Zobacz zdjęcia z trybun

Smolasty gwiazdą tegorocznych juwenaliów Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu

Smolasty gwiazdą tegorocznych juwenaliów Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu

Zobacz również

Byli napadani z bronią w ręku. Trafi do nich Dzwon Nadziei poświęcony w Krakowie

Byli napadani z bronią w ręku. Trafi do nich Dzwon Nadziei poświęcony w Krakowie

Święto Bacowskie w Ludźmierzu. Teraz bacowie mogą już wypasać owce i pucyć oscypki

Święto Bacowskie w Ludźmierzu. Teraz bacowie mogą już wypasać owce i pucyć oscypki