17 z 90
Od 11 lat związana jest z biblioteką, a od sześciu pełni...
fot. Facebook / archiwum

Agnieszka Orzeł, dyrektor Miejskiej Biblioteki w Mszanie Dolnej. ZWYCIĘŻCZYNI W KATEGORII KULTURA W POWIECIE LIMANOWSKIM

Od 11 lat związana jest z biblioteką, a od sześciu pełni funkcję jej dyrektorki. W pracę wkłada całe swoje serce. Udało się jej zaangażować lokalne firmy, które bezinteresownie wyremontowały siedzibę biblioteki. Sprawiła, że to miejsce stało się otwarte i przyjazna dla każdego. Wzbogaciła bibliotekę nie tylko w pozycje czytelnicze, ale poszerzyła jej działalność. - Organizujemy wystawy twórców ludowych nie tylko z naszego terenu, spotkania autorskie, konkursy i różnorodne zajęcia dla dzieci, młodzieży i seniorów - przyznaje Agnieszka Orzeł.

Najważniejszą inicjatywą 2017 r. było przystąpienie do programu „E-mocni”, zapobiegającemu wykluczeniu cyfrowemu. Z 14-godzinnych zajęć z komputerem mogło skorzystać ponad 140 osób. Pani Agnieszka została też doceniona w ubiegłym roku przez ministra kultury stypendium i jako jedyna z regionu uczestniczyła Światowym Kongresie Bibliotek i Informacji Międzynarodowej Federacji Bibliotekarskich Stowarzyszeń i Instytucji IFLA we Wrocławiu.

SMS o treści OK.181 na numer 72355

18 z 90
Władysława Frączek jest właścicielką firmy De Marco z...
fot. Archiwum

Władysława Frączek, firma De Marco. ZWYCIĘŻCZYNI W KATEGORII BIZNES W POWIECIE WADOWICKIM

Władysława Frączek jest właścicielką firmy De Marco z Frydrychowic. Została nominowana za szycie tak gustownych kreacji, że zakłada je nawet Pierwsza Dama Agata Duda. Swoją firmę założyła w 2001 r. Sama projektuje i szyje unikatowe kolekcje ekskluzywnej odzieży damskiej. - Tworzę dla kobiet, które poszukują elegancji i wytwornego stylu. Skupiam się głównie na strojach wizytowych i biznesowych - podkreślała niedawno projektantka. Niestety nie zdradziła nam, czy prezydentowa sama zwróciła się do niej z prośbą o dobranie kostiumu, czy też stało się to dzięki inicjatywie pracowników firmy. Mimo wszystko uszycie kreacji dla Agaty Dudy jest dla niej ogromnym wyróżnieniem, a zarazem promocją marki, jak i samych Frydrychowic.

SMS pod numer 72355 o treści OB.139

19 z 90
Została nominowana za podjęte wyzwanie i doprowadzenie do...
fot. Archiwum

Irena Grygiel, właścicielka hotelu Dąbrowski. ZWYCIĘŻCZYNI W KATEGORII BIZNES W POWIECIE OŚWIĘCIMSKIM

Została nominowana za podjęte wyzwanie i doprowadzenie do otwarcia trzygwiazdkowego Hotelu Dąbrowski, przy ul. Dąbrowskiego 139 w Oświęcimiu. To szósty tak duży obiekt w mieście. Ponadto Irena Grygiel przed laty stworzyła sieć sklepów George w Oświęcimiu i okolicy i rozwinęła bazę noclegów pracowniczych. Z czasem doszła do wniosku, że potrzeba w Oświęcimiu noclegów o wyższym standardzie, gdzie klient nie tylko może odpocząć w klimatyzowanym pokoju, ale również zjeść w hotelowej restauracji. I dopięła swego. Klientami hotelu są głównie turyści, którzy odwiedzają były obóz koncentracyjny. Część z nich przyciągnęła także malownicza ziemia oświęcimska i parki rozrywki.

SMS pod numer 72355 o treści OB.100

20 z 90
Rodowita oświęcimianka - rocznik 1976. Studiowała rzeźbę na...
fot. Archiwum

Agata Agatowska, artysta-plastyk z Oświęcimia. ZWYCIĘŻCZYNI W KATEGORII KULTURA W POWIECIE OŚWIĘCIMSKIM

Rodowita oświęcimianka - rocznik 1976. Studiowała rzeźbę na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom magisterski obroniła w 2001 r. Zaraz potem wyjechała do Niemiec, by w Kunstakademie Düsseldorf kontynuować swą edukację artystyczną w zakresie rzeźby i scenografii. W 2012 r. otrzymała dyplom niemieckiej uczelni, a następnie obroniła doktorat na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Mówi się o niej, że jest obywatelską świata. - Jestem w szpagacie - śmieje się Agata Agatowska.- Jedną nogą w Oświęcimiu, drugą w Niemczech. Bardzo dziękuję za nominację i głosy, które już pozwoliły mi wygrać. Wszystkim z serca dziękuję, tym bardziej że sztuka, to dziedzina dotycząca wąskiej grupy odbiorców.

SMS pod numer 72355 o treści OK.118

Pozostało jeszcze 69 zdjęć.
Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Polecamy

Święto Bacowskie w Ludźmierzu. Teraz bacowie mogą już wypasać owce i pucyć oscypki

Święto Bacowskie w Ludźmierzu. Teraz bacowie mogą już wypasać owce i pucyć oscypki

Co za mecz Hutnika! Decydujący gol padł w doliczonym czasie

Co za mecz Hutnika! Decydujący gol padł w doliczonym czasie

Węże, skorpiony i rzadkie rośliny. Miłośnicy egzotyki mogli być usatysfakcjonowani

Węże, skorpiony i rzadkie rośliny. Miłośnicy egzotyki mogli być usatysfakcjonowani

Zobacz również

Smolasty gwiazdą tegorocznych juwenaliów Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu

Smolasty gwiazdą tegorocznych juwenaliów Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu

Takiego święta nie ma nikt inny. W Binarowej znów święcili traktory!

Takiego święta nie ma nikt inny. W Binarowej znów święcili traktory!