
Aleksander
Imię Aleksander pochodzi od greckiego słowa aleksandros, składającego się z dwóch członów: alekso - "bronię się, odpieram atak" i andros - "mężczyzna, mąż". Panowie ci są bardzo wytrwali w działaniach, zdyscyplinowani i rozważni. Często polegają na szczęściu, które ewidentnie im sprzyja. Bez wątpienia najsłynniejszym nosicielem tego imienia był Aleksander Wielki.

Beata
Imię to ma pochodzenie łacińskie i wywodzi się od słowa oznaczającego „szczęśliwy”, „błogosławiony”. Astrologowie sądzą, że Beata jest pod dość silnym wpływem Wenus, dlatego jest niezwykle łagodna, ma dobry gust, a inni podziwiają ją za postawę pełną gracji i wdzięku. W Polsce jedną z najsłynniejszych nosicielek tego imienia jest Beata Tyszkiewicz.

Jerzy
Jerzy to kolejne imię, które nosili królowie i święci. Jednym z nich był m.in. Jerzy VI – ojciec królowej Elżbiety II. Choć znaczenie imienia to „pracownik ziemny” lub „rolnik”, w tym przypadku się ono nie sprawdza. Mężczyźni ci zazwyczaj osiągają sukcesy w życiu i piastują wysokie stanowiska w pracy, cieszą się ogromnym szacunkiem innych, są bardzo życzliwi, sympatyczni, sumienni i wierni.

Michał
Mężczyźni o tym imieniu odnoszą zazwyczaj same sukcesy. Są pewni siebie, ambitni, rozważni, weseli. Jest to imię pochodzenia hebrajskiego od słowa „mikha’el”, czyli „któż jest jak Bóg?”. Może również oznaczać: do Boga podobny. Jest to imię biblijne. Nosił je pierwszy z archaniołów.