Za kilkanaście dni, 3 września, uczniowie Szkoły Podstawowej w Kozłowie po raz pierwszy rozpoczną nowy rok szkolny w sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia. Obiekt został odebrany i i uroczyście otwarty podczas jubileuszowych, 20. Dni Kozłowa. Uczestnicy imprezy mogli obejrzeć wnętrze obiektu o kubaturze blisko 6 tys. m kw. z boiskiem do gier zespołowych, małą widownią, tablicą świetlną, sprzętem sportowym.
- Mieliśmy przed rozpoczęcim inwestycji dylemat, czy budować małą salkę, średnią, czy pełnowymiarową. Zdecydowaliśmy się na to ostatnie rozwiązanie. Zaryzykowaliśmy, ale opłacało się. Mamy pierwsza halę w gminie, która będzie służyć zarówno uczniom, jak i starszym mieszkańcom. To będzie obiekt na lata - mówi wójt Jan Z. Basa.
Z oddania hali do użytku cieszy się dyrektor Szkoły Podstawowej w Kozłowie Leszek Misiak. I nic dziwnego, bo organizacja pracy placówki zmieni się dzięki niej na lepsze. - Mamy obok szkoły boisko Orlik, ale część zajęć wychowania fizycznego musiała odbywać się na korytarzach albo w auli szkolnej, które nie są do tego przystosowane. Na pewno sala będzie wykorzystana codziennie przez dzieci z naszej szkoły, a popołudniami być może przez dorosłych. Mamy tu drużynę oldbojów, którzy do tej pory wynajmowali inne obiekty - mówi dyrektor Misiak.
Budowa sali w Kozłowie rozpoczęła się w 2017 roku. Wykonawcą był kielecki Kompleksbud. - Bez pieniędzy zewnętrznych nie dalibyśmy rady. Udało się jednak zdobyć prawie 2 miliony złotych z Ministerstwa Sportu. Nasz wkład własny to było niespełna 800 tysięcy. Proporcje były zatem bardzo korzystne - mówi wójt Basa i liczy, że budowa sali będzie jednym z elementów, który powstrzyma odpływ uczniów z gminy Kozłów do sąsiadów. Z powodu lepszej oferty rodzice woleli posyłać dzieci do sąsiednich placówek. Rocznie z tego tytułu gmina traciła na subwencji oświatowej do 450 tys. zł rocznie.
W uroczystym odbiorze nowej sali gimnastycznej w Kozłowie wziął udział m. in. wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin. Obiekt poświęcił ks. Tomasz Czechowski.
KONIECZNIE SPRAWDŹ:
<
FLESZ: Rosnąca liczba utonięć w Polsce: Jak zapobiec tragedii?
Źródło: vivi24