FLESZ - Kredyt hipoteczny to coraz większe ryzyko. UOKiK ostrzega

Dni Dziedzictwa Kulturowego to największe cykliczne święto małopolskich zabytków. Uczestnicy tegorocznego wydarzenia mogą lepiej poznać historię i architekturę zabytkowego Parku Jordana. Na miejscu dostępna jest wystawa plenerowa, odbywają się gry, oprowadzania, warsztaty z architektami, a także kiermasz ziół. Na tegoroczne Dni na Błoniach został stworzony również specjalny błędnik.
Czterdziestometrowy krąg w trawie to błędnik, zwany też ślimakiem – wąska ścieżka wijąca się po trawniku, labirynt z przeszłości. Dawniej taka atrakcja znajdowała się w parku Jordana
– wyjaśnia Marta Chlanda z Małopolskiego Instytutu Kultury.
Otwarty w 1889 roku Miejski Park dra Henryka Jordana stanowił pionierskie przedsięwzięcie, naśladowane później w licznych ogródkach jordanowskich w całym kraju. Organizacja parku czerpała z nowoczesnych zagranicznych trendów; powstało tu aż 12 boisk wyposażonych w sprzęt sportowy, a także pawilony i infrastruktura do wszelkiego rodzaju gier i zabaw dla dzieci i młodzieży. Założony i sfinansowany osobiście przez Jordana park był ucieleśnieniem poglądów tego społecznika i wizjonera, dla którego rozwój fizyczny był tak samo ważny jak rozwój umysłowy.
- Co można kupić w sklepie EKIPY? Złoty łańcuszek za 1700 zł, bluzy i gadżety
- Luksusowe dzielnice w Krakowie. Życie tutaj może kosztować fortunę
- Wojsko sprzedaje atrakcyjne nieruchomości w Małopolsce. Zobacz, co oferuje AMW
- Suknia z orłem szokuje na Miss Supranational MEMY Internautów też
- Rząd szykuje nas na czwartą falę. Niedzielski: Maseczki zostaną z nami na dłużej
- Jak zadbać o ładny zapach w domu? 12 sposobów, aby w mieszkaniu pięknie pachniało