Jarosław Jurkowski na co dzień pracuje w Biurze Komunikacji Medialnej Urzędu Miasta Kędzierzyna-Koźla. Laureat ma sądeckie korzenie, ukończył politologię i historię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Nagrodę w jego imieniu odebrała ciocia. Drugie miejsce w kategorii open zajęła Małgorzata Augustyn.
Dyktando pisali także uczniowie szkół podstawowych i średnich. W kategorii szkół podstawowych najlepsza okazała się Dominika Świerad ze Szkoły Podstawowej w Trzycierzu, a drugie miejsce zajęła Anna Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Obrońców Pokoju w Nowym Sączu.
W kategorii szkół średnich obydwa miejsca na podium zajęli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu. Najmniej błędów popełnił Paweł Próchnicki, a za nim uplasowała się Natalia Ogórek. Zwycięzcy oprócz nagród otrzymali tytułu Mistrza lub Wicemistrza Ortografii i pamiątkowe pióra od prezydenta.
Treść dyktanda, obejmującą wybiórczo potraktowaną historie Nowego Sącza, przygotowała Edyta Danielska, dyrektor Zespołu Szkół Społecznych „Splot”. W jury znaleźli się ponadto wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka jako przewodnicząca i pełniący obowiązki dyrektora Sądeckiej Biblioteki Publicznej Marek Rylewicz. Biblioteka była głównym organizatorem przedsięwzięcia przy współpracy Urzędu Miasta Nowego Sącza.
- Gratuluję tym wszystkim, którzy się odważyli zmierzyć z piórem i z biała kartką, bo to duża odwaga w dzisiejszych czasach, czasach słowników poprawiających na komputerze nasze błędy - zaznaczył podczas uroczystego wręczania nagród prezydent Ludomir Handzel. Gościem specjalnym uroczystości był prof. Jerzy Bralczyk. Sądeczanie. Z wybitnym językoznawcą spotkanie poprowadziła Alicja Stolarczyk.
