To już wieloletnia tradycja. Nasz Plebiscyt Osobowość Roku 2022 pomaga dostrzec i docenić tych, którzy nie poddając się trudnym czasom, robią swoje.
Rok 2022 nie był łatwym czasem. Tym bardziej słowa uznania należą się tym, którzy wyróżnili się w naszym regionie, czy to działalnością charytatywną, społeczną, w samorządach, w biznesie, czy też na polu kultury.
O przyznaniu tytułu „Osobowość Roku 2020” w powiatach i w finale wojewódzkim zadecydowało głosowanie naszych Czytelników.
Dziękujemy za wszystkie głosy poparcia!
Podsumowanie tej edycji Plebiscytu jest tak wyjątkowe, jak wyjątkowy był ubiegły rok. Wojna w Ukrainie oraz jej społeczne i ekonomiczne skutki, a także znaczące pokłosie pandemii miały wielki wpływ na nasze życie.
Nie poddaliśmy się jednak, i właśnie uhonorowaliśmy ludzi, którzy wyróżnili się znaczącymi działaniami w różnych dziedzinach, osiągnęli sukcesy i zasłużyli się dla lokalnej społeczności.
Jak powiedział, otwierając Galę, Maciej Kwaśniewski, redaktor naczelny "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego", dzięki Plebiscytowi Osobowość Roku mamy okazję poznać wyjątkowe osoby. Celem naszej akcji jest uhonorowanie ludzi nietuzinkowych, pomysłowych, aktywnych i ciekawych, tych, którzy konsekwentnie realizują obrany cel i stanowią przykład dla innych.
Honorując laureatów, redaktor naczelny "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego" Maciej Kwaśniewski podkreślał, iż chcemy docenić osoby, które swoją działalność prowadzą nie dla poklasku, lecz z autentycznej potrzeby działania, z pasji, z chęci pomagania innym i przyczynienia się do rozwoju naszego regionu.
W kategorii Działalność społeczna i charytatywna najwięcej głosów w naszym województwie uzyskali:
- ks. dr Jan Przybocki - proboszcz parafii MB Nieustającej Pomocy w Bibicach
- Katarzyna Daniec-Ambroży - prezes Stowarzyszenia Wolontariuszy Dobrych Serc, Nowy Targ
- Paweł Ciesielski z Tarnowa
Tytuł Osobowości Roku 2022 w kategorii Polityka, Samorządność i Społeczność Lokalna w województwie małopolskim otrzymują:
- Jerzy Przeworski - radny Gminy Mogilany
- Jacek Osuch - wiceminister sportu i turystyki, Olkusz
- Anna Górska - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Tarnów
W kategorii Biznes najwięcej głosów w Małopolsce uzyskali:
- Marek Czamara - właściciel F.H.U. Czamara, Limanowa
- Lidia Miernik - właściciel w Atelier de Creation Lidia, Koszyce
- Jan Burkat - właściciel Centrum Handlowego „JAN”, Myślenice
Tytuł Osobowości Roku 2022 w kategorii Kultura w województwie małopolskim uzyskali:
- Paweł Piotrowski, dyrektor Zespołu Muzycznego Prowadź mnie, wykładowca w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, wydawca, organista, Wieliczka
- Andrzej Citak, założyciel i dyrygent chóru Scherzo, Nowy Sącz
- Grzegorz Andrzej Kłeczek, muzyk, Chrzanów
W kategorii Nauka w naszym regionie wyróżnieni zostali:
- dr inż. Maciej Knapik - projektant i korepetytor (Alwernia, powiat chrzanowski)
- Sebastian Adamczyk - prezes Fundacji Promocji Nowej Huty (Kraków)
- mgr inż. Magdalena Nuckowska - pracownik Katedry Biologii Roślin i Biotechnologii Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.
Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dzisiejszą uroczystość w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, uświetniły występy laureatów Plebiscytu Osobowość Roku w dziedzinie kultury: wybitnej choreografki Klaudii Jaśkowskiej, pianistki Anny Łakomy oraz muzyka i kompozytora Grzegorza Płonki. W ich imieniu przemówiła sztuka.
Poznaj laureatów Plebiscytu Osobowość Roku 2022:
Wybierz kategorię plebiscytu SPRAWDŹ WYNIKI w wojewódzkim finale |
---|
Kultura |
Działalność społeczna i charytatywna |
Biznes |
Polityka, samorządność i społeczność lokalna |
Nauka |
_______________
KLIKNIJ i ZOBACZ wyniki głosowania w powiatach |
---|
Kultura |
Działalność społeczna i charytatywna |
Biznes |
Polityka, samorządność i społeczność lokalna |
_______________
Czym jest Plebiscyt Osobowość Roku?
OSOBOWOŚĆ ROKU to jedyny taki plebiscyt prowadzony w całej Polsce przez dzienniki regionalne i serwisy internetowe wydawnictwa Polska Press. W naszym województwie akcję prowadzą Gazeta Krakowska i serwis www.gazetakrakowska.pl, Dziennik Polski i serwis www.dziennikpolski24.pl oraz miejskie i powiatowe serwisy www.naszemiasto.pl.
Nasi Czytelnicy mogli docenić i nagrodzić działalność ludzi kultury i nauki, biznesu, polityki i samorządu oraz tych, którzy działają społecznie i charytatywnie. Prestiżowe nagrody za działania w 2022 roku zostały przyznane osobno w miastach i powiatach naszego regionu oraz - następnie - na szczeblu województwa. Plebiscyt zakończy ogólnopolski finał, który wyłoni laureatów głównych tytułów Osobowość Roku Polski 2022.
Uroczysta gala, z której oglądacie Państwo relację, to prezentuje laureatów z Małopolski, zaś w maju 2023 przyjdzie czas na podsumowanie plebiscytu w skali całej Polski. Laureaci w każdej kategorii z każdego województwa zostaną zaproszeni na ogólnopolską galę, które odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie.
FINAŁ OGÓLNOPOLSKI |
---|
