Pływanie. W ciężkim treningu też można osiągać dobre wyniki, co pokazała Unia Oświęcim w Silesia Cup

Katarzyna Kołodziej pięć razy stanęła na podium w Silesia Cup
Katarzyna Kołodziej pięć razy stanęła na podium w Silesia Cup Fot. Jerzy Zaborski
Dobrze wypadli pływacy Unii w Silesia Cup, rozegranym w Katowicach. Oświęcimianie zajmowali drugie miejsca w klasyfikacjach medalowej i drużynowej.

To jedna z największych imprez w Polsce, w której startowało ponad tysiąc zawodników. Poza zasięgiem byli gospodarze, czyli AZS AWF Katowice, którzy zdobyli łącznie 35 medali (15 złotych, 11 srebrnych i 9 brązowych). Druga Unia miała sześć medali (1 złoty, 4 srebrne i 1 brązowy).

W klasyfikacji punktowej zwyciężyli katowiczanie (13985). Unia zdobyła 11289 pkt., a miejsce na najniższym stopniu podium przypadło Gliwicom (10306 pkt.).

- W Katowicach ścigano się głównie na krótkich dystansach – podkreśla Marek Dorywalski, prezes Unii.

Najlepiej wśród oświęcimian spisała się Katarzyna Kołodziej, która zdobyła łącznie pięć medali. Ten z najcenniejszego kruszcu na 100 m stylem zmiennym (1.05,84). Wyprzedziła Sylwię Wnuk z Katowic (1.06,78).

Zdolna oświęcimianka trzy razy sięgała po srebrne medale; na 50 m stylem motylkowym (28,29). Przegrała tylko z katowiczanką Julią Jagodą (27,94). Tak samo było na 100 m tym samym stylem (1.02,51). Tutaj jednak przegrała z inną reprezentantką gospodarzy Julią Pedą (1.02,30). Ostatnie srebro wywalczyła na 200 m stylem dowolnym (2.07,65). Przegrała tylko z Paulą Żukowską ze Śląska Wrocław (2.02,65).

Z kolei brązowy medal wywalczyła na 50 m stylem dowolnym (26,98), przegrywając z katowiczankami Weroniką Jagodą i Julią Jagodą.
Ostatni medal dla oświęcimian, srebrny, zdobył Andrzej Michalczyk na 100 stylem klasycznym (1.03,44). Przegrał tylko z Mikołajem Machnikiem z AZS Katowice (1.01,43). Dobrze poszło mu też na 50 m tym samym stylem, zajmując 4. miejsce (29,12).

W finale na 200 m stylem dowolnym walczył także Arkadiusz Topolski, zajmując 6. miejsce (1.54,16). - Choć podeszliśmy do zawodów z marszu, bo jesteśmy w ciężki treningu, to jednak sporo było dobrych wyników – cieszy się Dorywalski. - Przed nami Grand Prix Małopolski w Nowym Targu, a ostatnim sprawdzianem przed młodzieżowymi mistrzostwami Polski będzie Grand Prix Polski w Kozienicach.