Pogrzeb ofiar wypadku w Zedermanie [ZDJĘCIA]

  • Gazeta Krakowska

Katarzyna Ponikowska

We wtorek rodzina, przyjaciele, koledzy i sąsiedzi pożegnali 23-letniego Pawła Kordaszewskiego i 24-letniego Tomka Kocjana z Zedermana, którzy zginęli 1 września pod kołami tira. Pogrzeb odbył się w Przegini.

W orszaku pogrzebowym szli między innymi strażacy z OSP w Zedermanie i Przegini, żołnierze z V Batalionu Dowodzenia, w którego szeregach pracował Paweł, a także rodziny, przyjaciele i mieszkańcy. Wokół trumien zgromadziły się ubrane w białe suknie ślubne przyjaciółki i koleżanki zmarłych chłopców. Orszak odprowadził ciała zmarłych na cmentarz w Przegini.

W czwartek o godz. 15 odbędzie się pogrzeb Michała Bigaja z Kosmolowa. Rodzina i przyjaciele pożegnają go w jego rodzinnej wsi.

Do tragedii doszło w nocy z 31 sierpnia na 1 września na drodze krajowej nr 94 w Zedermanie. Około godz. 4 czterech przyjaciół wracało do domów. Niestety, nie dotarli do nich, mimo iż do pokonania zostało im kilkaset metrów. Wjechał w nich tir. Trzech chłopców zginęło. Czwarty, 19-letni Przemek Sioła walczy o życie w sosnowieckim szpitalu.

Pogryzł kontrolera MPK, nie wiedział, że ma HIV

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Wideo

polecane: MiauCzat: Honorata Witańska ostrzega kobiety! Tęskni za PiP?

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

19.10.2012, 13:48

możesz sie wstydzić tomek to był mój kuzyn a pozatym oni byli młodzi co z tego że pili a tam nawet nie ma chodnika...to straszne!!!byli pełnoletni a wracali z zabawy!po za tym gdyby jechali samochodem i byli wypici to by było żle jak szli na nogach żle to co mieli robić latać?!ŻEGNAJ TOMKU...

19.10.2012, 13:48

możesz sie wstydzić tomek to był mój kuzyn a pozatym oni byli młodzi co z tego że pili a tam nawet nie ma chodnika...to straszne!!!byli pełnoletni a wracali z zabawy!po za tym gdyby jechali samochodem i byli wypici to by było żle jak szli na nogach żle to co mieli robić latać?!ŻEGNAJ TOMKU...

19.10.2012, 13:48

możesz sie wstydzić tomek to był mój kuzyn a pozatym oni byli młodzi co z tego że pili a tam nawet nie ma chodnika...to straszne!!!byli pełnoletni a wracali z zabawy!po za tym gdyby jechali samochodem i byli wypici to by było żle jak szli na nogach żle to co mieli robić latać?!ŻEGNAJ TOMKU...

06.10.2012, 21:30

Opaski odblaskowe powinny być do nabycia w każdym kiosku. Teraz sezon na wypadki pieszych na jezdni.

13.09.2012, 15:50

wes sie ogarnij bo ty iesz wszystko pomysl o rodzinach chłopaków a nie otym żeby swoje chore plotki muwić bo jak byś nie wiedział to tomka tata zginoł pod tirem i jego wujek wienc troche rozumu

12.09.2012, 14:18

a własnie że wiem i jest tam żwirowy chodnik mogli tamtędy iść!!! jak byli nawaleni to mogli taarzać sie rowe a nie środkiem drogi iść!!! brak wyobrażni co myśleli że sami są na drodze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

11.09.2012, 20:44

A wiesz jakie tam są warunki do chodzenia? ludzie nie maja chodnika ani oswietlenia, tam nawet pobocza nie ma! ;/ taki wypadek mogl sie niestety zdarzyc rowniez za dnia..

10.09.2012, 14:23

Te zdjęcia powinni oglądać pijaki chodzące po drogach oraz każdy, kto jedzie za szybko. Powinni chodzić z nimi na szyi, za karę, przez rok.

09.09.2012, 11:10

JAK MOŻNA O DOROSŁYCH MĘŻCZYZNACH PISAĆ CHŁOPCY? STRASZNA TRAGEDIA

08.09.2012, 16:39

a moje zdanie jest takie że jeśli by szli trzeźwi to NAPEWNO by sie nie stało ale nie trezba siee nawalic i wracać trasą śodkiem drogi... pomyślcie o kierowcy jak sie czuje!! przez to ma całe życie ze srane!!!

07.09.2012, 11:31

Po zapadnięciu zmroku, wszyscy piesi poruszający się poboczami dróg POWINNI ubierać kamizelki odblaskowe. Piesi nie zdają sobie sprawy z tego, że kierowcy ich nie widzą!!! Trzeba zmienić prawo drogowe: WPROWADZIĆ OBOWIĄZKOWE KAMIZELKI ODBLASKOWE! Taką kamizelkę można złożyć i schować do kieszeni. Po złożeniu zajmuje bardzo niewiele miejsca i nie robi kłopotu. Brak takiej kamizelki powinien być karany mandatem. Wtedy skończą się niepotrzebne tragedie.

07.09.2012, 11:10

Znałam wszystkich chłopaków, byłam na pogrzebie. To była piękna uroczystość, ale łzy płynęły z oczu uczestników, i młodych znajomych i starszych np. przedstawicieli OSP. Ta tragedia jest wstrząsająca dla wszystkich, niech to będzie przestroga dla nas - młodych. Współczuję rodzinom, bliskim znajomym i wszystkim którzy cierpią jak ja. Musimy być pełni wiary, w końcu wszyscy spotkamy się! w pięknym, cudowym świecie wiecznym.

06.09.2012, 21:12

Zapalcie im znicza na Facebooku i zobaczcie jacy byli piękni i młodzi oraz dobrzy .

06.09.2012, 21:10

Jutro będzie pogrzeb Przemka Sioły o godzinie 15 ...

06.09.2012, 18:32

TO JEST PRÓBA>>???www.youtube.com/watch?v=92W1MdZ5Vmg
NA ILE ZATRZYMANY RUCH>?? DWA RAZY PO 10 CZY 15 MINUT>??? ŁAZIĆ CAŁY DZIEŃ I NOC!!!!!! DO KONKRETÓW!!!! AZ PRZYJADĄ I ZACZNĄ GADAĆ BO TAKIE ZATRZYMANIA MAJA GŁĘBOKO W D****... NA CHWILE.... NIE MA FUNDUSZY>>???? NIE BĘDĄ JEDZIC DWA DNI TO SIĘ ZNAJDA I TO SZYBKO!!!!!! LUDZIE POMYSLCIE...ZATRZYMANIE TAKIE DROGI TO ŻADNE DZIEJĄ SIĘ CO MIESIĄC TAKIE...ZGH TEZ ROBIŁO DWA RAZY PO 15 MINUT ...ZA MALO DO OPORU NIECH WARSZAWA TU ZJEDZIE I KONKRETNE ROZMOWY.... A

06.09.2012, 15:03

żal mi Cię.

06.09.2012, 12:18

Dowiec się bucu po co są te wysepki jaką funkcję mają spełnić,napewno nie parkingu dla samochodów ani chodnika,druga sprawa jak nie wiesz to nie pisz bo do uderzenia doszło nie na wysepce lecz na jezdni,a to że ludzie łażą po drodze bo nie wywalczyli sobie chodniką to inny temat a efekty są w ofiarach.Dlaczego ludzie z przegini i zedermanie nie zjednoczą się i nie zablokują drogi z żądaniem zrobienia chodnika, bo każdy ma to w d.....pie.Po trzecie jak się przechodzi przez drogę to trzeba zachować szczegulną ostrożność popatrzeć w lewo w prawo i znowu w lewo i jak nic nie jedzie przechodzić , a jeśli się już idzie drogą to lewą stroną by widzieć pojazd który się zbliża i zejść na bok.A jak ktoś idzie drogą w nocy po złej stronie bez emblematów odblaskowych i lezie nie poboczem tylko drogą bo po kilku piwach jest w siódmym niebie i nie wie gdzie się znajduje to niestety efekty są jakie są.

06.09.2012, 12:15

to jest prawda, że się nie da zrobić chodników, bo nie ma gdzie. Od wielu lat jeżdżę tą drogą krajową 94 i owszem przerabiają ale na gorzej. Zabierają pobocza i kopią rowy a zamiast chodników jest kostka ale w środku drogi. Na samym początku to zamiast wysepek sadzili krzewy, tylko ktoś pokradł je i wstawili kostkę dobrze, że nie sadzili drzew. Aby włączyć się do ruchu trzeba czekać po 10 min jest takie natężenie takie to mamy myślące głowy.

06.09.2012, 10:41

nie znałam ich, ale jest mi bardzo przykro tak młodzi ludzie mieli jeszcze wiele przed sobą, spotkala ich na prawe straszna śmierc. WYRAZY WSPÓŁCZUCIA DLA BLISKICH OFIR I ICH PRZYJACIÓŁ :-( [*] [*] [*] [*]

06.09.2012, 10:32

Przykro że odeszli od nas :( Byli naprawde wspaniali pełni życia. I nie ma ich już z nami :(;(

06.09.2012, 09:05

Chyba po to aby ludzie tam ginęli... i jak widać spełnia swe zadanie. Co za idiota to wymyslił?, ehh szkoda słów...

05.09.2012, 22:16

h******www.youtube.com/watch?v=92W1MdZ5Vmg

Próbowaliśmy nie ma funduszy

05.09.2012, 20:58

niestety nie żyje odłączyli go ponieważ jego mózg przestał pracować ; //

ostatnio trzymali go tylko na narządy dla ludzi potrzebujących a dziś przyszła jebana komisja no i niestety odszedł ; (

05.09.2012, 20:00

nie żyje, wiem to od jego rodziny. to pewne niestety :*(((((((((((((((

05.09.2012, 19:17

WAS TOTALNIE ZA PRZEPROSZENIEM POJEBAŁO! PRZEMEK ŻYJE!! A WY JUŻ CHCECIE GO UŚMIERCAĆ! ŻENUJĄCY JESTEŚCIE!