Polska sztafeta siódma w saneczkarskim Pucharze Świata w Altenbergu

Jacek Kmiecik
Polska saneczkarka Klaudia Domaradzka w sztafecie z Arkadiuszem Trojgą, Wojciechem Chmielewskim i Jakubem Kowalewskim w Pucharze Świata w Altenbergu zajęła siódme miejsce Andrzej Banaś
Polska sztafeta Klaudia Domaradzka, Arkadiusz Trojga, Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęła siódme miejsce w zawodach saneczkarskiego Pucharu Świata Eberspächer w niemieckim Altenbergu. Wygrali Austriacy. W jedynkach najlepszy był Niemiec Max Langenhan.

Austriacy startowali w składzie Madeleine Egle, Wolfgang Kindl, Yannick Mueller, Armin Frauscher i uzyskali czas 2.23,742. Drudzy Niemcy Julia Taubitz, Max Langenhan, Toni Eggert i Sascha Benecken stracili 0,098 sekundy, a trzeci Łotysze Elina Ieva Vitola, Kristers Aparjods, Martins Bots i Roberts Plume - 0,139 sek. Polacy byli gorsi od Austriaków o 3,9 sek.

W klasyfikacji Pucharu Świata ex aequo prowadzą Łotwa i Niemcy – po 355 punktów. Polska jest szósta – 151 pkt.

Domowicz-Piwkowska dziesiąte w dwójkach

W dwójkach polska para saneczkarek Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska z czasem 1:27,877 zajeła przedostanie 10. miejsce wyprzedzając jedynie Rumunki Ralucę Stramaturaru i Mihaelę-Carmen Manolescu (1:28,289). Zwyciężył włoski tandem Andrea Voetter i Marion Obehofer (1:25,6500) przed Niemkami Jessicą Degenhardt i Cheyenne Rosenthal (1:25,701) oraz Austriaczkami Seliną Egle i Larą Michaelą Kipp (1:25,927).

W jedynkach trzy pierwsze miejsca przypadły reprezentantkom gospodarzy Julii Taubitz przed Anną Berreiter i Dajaną Eitberger. W tej konkurencji Polki nie startowały.

W klasyfikacji Pucharu Świata prowadzi Eitberger, wyprzedzając o 15 punktów Taubitz.

Trojga bardzo daleko w jedynkach mężczyzn

Wśród panów w dwójkach Poalcy Wojciech Jerzy Chmielewski i Jakub Kowalewski z czasem 1:25,134 zajęli 10. miejsce na 19. ekip. Wygrali Niemcy Toni Eggert i Sascha Benecken przed swoimi rodakami Tobiasami Wendlem i Arltem (1:24,224) oraz Austriakami Martinsem Botsem i Robertsem Plumem (1:24,376).

W jedynkach saneczkarzy reprezentant Polski Arkadiusz Trojga z czasem 1:55,057 zajął odległe 25. miejsce. Pierwsze miejsce przypadło Niemcowi Maxowi Langenhanowi (1:47,574) przed Włochem Dominikiem Fischnallerem (1:47,812) i Niemcem Felixem Lochem (1:47,906).

W klasyfikacji generalnej prowadzi Fischnaller – 605 punktów. Mateusz Sochowicz jest 28. – 64 pkt, a Trojga 31. – 44 pkt.