Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poradnia Zdrowia Psychicznego w Kętach. Nowa placówka wkrótce rozpocznie działalność

Opracowanie: Bogusław Kwiecień
W Kętach wkrótce rozpocznie działalność Poradnia Zdrowia Psychicznego z Punktem Zgłoszeniowo-Koordynacyjnym
W Kętach wkrótce rozpocznie działalność Poradnia Zdrowia Psychicznego z Punktem Zgłoszeniowo-Koordynacyjnym 123rf / zdjęcie poglądowe
W Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kętach wkrótce rozpocznie działalność Poradnia Zdrowia Psychicznego z Punktem Zgłoszeniowo-Koordynacyjnym. Wszystkie porady i konsultacje będą bezpłatne dla pacjentów w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Nowa poradnia w Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej przy ul. Sobieskiego w Kętach

Nowa placówka rozpocznie funkcjonowanie z początkiem kwietnia w Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej przy ul. Sobieskiego 45 w pomieszczeniach wykorzystywanych obecnie przez część administracji zakładu oraz pogotowie ratunkowe, które zostanie przeniesione do innej części budynku. Będzie filią Centrum Zdrowia Psychicznego przy szpitalu w Oświęcimiu.

Jak podkreśla dyrektor Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej Adam Piskorz – uruchomienie takiej poradni w Kętach w aktualnie dość trudnej sytuacji psychiatrii w Polsce to ogromny krok naprzód i pomoc dla mieszkańców gminy. Prace związane z jej organizacją trwają od kilku miesięcy.

Bardzo ważnym elementem funkcjonowania poradni będzie Punkt Zgłoszeniowo-Koordynacyjny.

- Jest to miejsce, do którego mogą zgłaszać się wszystkie osoby doświadczające kryzysu psychicznego, a także poszukujące pomocy dla swoich bliskich w kryzysie zdrowia psychicznego. Dyżurujący w nim koordynatorzy wstępnie zdiagnozują problem zdrowotny, udzielą wszelkiej potrzebnej informacji, zaproponują właściwy rodzaj terapii i wsparcia, pokierują i ustalą termin udzielenia dalszych świadczeń – zaznacza Adam Piskorz dodając, że będzie również możliwość domowych wizyt dla tych pacjentów, którzy z ważnych względów nie mogą dotrzeć do budynku GZOZ.

Nowa poradnia będzie czynna codziennie w tygodniu w godzinach 8 – 18. Wszystkie porady i konsultacje w niej udzielane będą bezpłatne dla pacjentów, w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

- Co ważne do Poradni Zdrowia Psychicznego może się zgłosić każda osoba poszukująca pomocy w kryzysie zdrowia psychicznego, bez wcześniejszego ustalenia terminu.

Istotne jest również, że jej działalność będzie oparta na modelu środowiskowym opieki psychiatrycznej, zgodnie z którym osoby cierpiące na zaburzenia psychiczne i emocjonalne mają otrzymywać pomoc możliwie najbliżej domu, w ich naturalnym otoczeniu, a oferowane im świadczenia są kompleksowe i skoordynowane. W ten sposób można ograniczyć hospitalizacje w Oddziale Psychiatrycznym do absolutnie koniecznych.
Źródło: Gmina Kęty

od 7 lat
Wideo

Jakie są najczęstsze przyczyny biegunki u dorosłych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska