FLESZ: Koniec Świata coraz bliżej. Naukowcy podają datę
To pokłosie rezolucji przeciwko ideologii LGBT, która została przyjęta 30 kwietnia. Powiat nie godził się wówczas, aby do szkół miały wstępu osoby, które chciałyby edukować seksualnie dzieci według wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia oraz "szerzące homopropagandę”. W czerwcu rezolucję oprotestowała tarnowska Młodzieżowa Rada Miejska, uważając, że piętnuje ona osoby o innej orientacji seksualnej i łamie prawo konstytucji RP i Kartę Praw Podstawowych UE. Zażądali oni od starosty przeprosin i wycofania rezolucji. Roman Łucarz jednak zdania zmieniać nie zamierzał.
- I nadal nie zmieniam, bo staję po stronie wartości, które ukształtowały nas przez tysiąc lat. Dla mnie rodziną nigdy nie będzie jakaś konfiguracja typu mamusia-mamusia czy tatuś-tatuś. I nikogo nie dyskryminuję. Niech żyją sobie swoich życzeń, a rozliczy ich Pan Bóg. A „Karta” ma na celu uchronienie młodzieży i dzieci przed deprawacją – mówi Łucarz.
W głosowaniu nie wzięli udziału radni Platformy i PSL. Jak słyszymy, jeden z rajców miał oświadczyć wicestaroście Jackowi Hudymie, że „za pierdołami nie będzie głosował”.
- Nie głosowaliśmy, bo po co potwierdzać prawa, które już istnieją i których wystarczy przestrzegać. Przecież mamy Konstytucję, ustawy, rozporządzenia ministerialne. To typowa "sztuka dla sztuki" zrobiona pod media. Może następnym razem przyjmiemy uchwałę czy rezolucję, że Ziemia kręci się wokół słońca i jest okrągła? - zastanawia Zbigniew Karciński (PSL).
Karta zapewnia możliwość weryfikacji organizacji zewnętrznych działających na terenie szkoły oraz materiałów używanych podczas prowadzonych przez nie zajęć. Dzięki temu rodzice będą mogli decydować o udziale swoich dzieci w zajęciach. Wszystkie informacje w tej kwestii będą publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej. Ich weryfikacją zajmie się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.
Samorządowa Karta Praw Rodziny została przygotowana przez największe polskie organizacje działające na rzecz rodziny, m.in. Instytut Ordo Iuris, Centrum Życia Rodziny czy Stowarzyszenie Pedagogów Natan. Została napisana w trzech wersjach: dla powiatu, gminy i miasta. W regionie została przyjęta również w gminie Żabno.
- Tarnów z lotu ptaka jest przepiękny! [ZDJĘCIA]
- Tarnowscy "mistrzowie parkowania" w akcji [ZDJĘCIA]
- Najlepiej oceniane salony fryzjerskie w Tarnowie według opinii w Google
- Gdzie w Tarnowie kursanci najczęściej oblewają egzaminy na prawo jazdy [TOP 10 LOKALIZACJI]
- Wiktoria swą urodą czaruje nie tylko fanów żużla [ZDJĘCIA]
