
- Informacje zebrane w spisie będą podstawą do kreowania polityk rolnych i społecznych tak ważnych dla rozwoju polskiej wsi - podkreśla Agnieszka Szlubowska, dyrektor Urzędu Statystycznego w Krakowie. - Dziękuję wszystkim rolnikom, którzy do tej pory wzięli w nim udział i proszę wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli się spisać, aby nie zwlekali do ostatniej chwili i spisali się jak na rolników przystało mówi Agnieszka Szlubowska zastępca wojewódzkiego komisarza spisowego, dyrektor Urzędu Statystycznego w Krakowie.
Rolnicy muszą odpowiedzieć na pytania pytania dotyczące między innymi użytkowanych gruntów, hodowanych zwierząt czy posiadanych maszyn rolniczych. Warto podkreślić, że nie ma pytań o majątek czy zarobki.
W związku z sytuacją epidemiologiczną podstawową metodą jest tzw. samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę Głównego Urzędu Statystycznego – spisrolny.gov.pl – i postępować według instrukcji. Ci, którzy nie mają komputera i dostępu do internetu, mogą udać się do gminnego biura spisowego – są tam stanowiska komputerowe dla rolników biorących udział w spisie. Można również zadzwonić na infolinię spisową: 22 279-99-99 (wew. 1) i wybrać opcję „spisz się przez telefon” lub ustalić termin rozmowy z rachmistrzem.
Powszechny Spis Rolny 2020: konkurs dla rolników z Małopolski
Przy okazji spisu można wziąć udział w konkursie i wygrać atrakcyjne nagrody!
Gazeta krakowska objęła patronat nad konkursem dlatego nasi Czytelnicy w każdy piątek będą mogli znaleźć informację na naszych łamach. Natomiast internauci konkursowe pytanie znajdą na stronie Urzędu Statystycznego w Krakowie w każdą niedzielę o godz. 12.
KLIKNIJ: krakow.stat.gov.pl/powszechny-spis-rolny-psr-2020/konkursy
Bieżące informacje o spisie rolnym można również znaleźć na stronie spisrolny.gov.pl
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
kup teraz

KitchenAid Artisan 5KFP1644EAC Kremowy
Malakser Kitchen Aid 5KFP1644EACUrządzenie służy d…
kup teraz

KitchenAid Artisan 5KSM175PSEMA Matcha
KitchenAid mikser planetarny Artisan. Amerykański,…
kup teraz

KitchenAid Artisan 5KSM185PSEKG Zieleń Kyoto
Mikser KitchenAid Artisan 5 / 185 KG 5KSM185PSEKG …
kup teraz

KitchenAid 5KFC0516EAC Kremowy
Mini Malakser 1,1L KitchenAid 5KFC0516Lekka i komp…
kup teraz

KitchenAid Artisan 5KSM185PSEPH Koralowy
Amerykański, wielofunkcyjny mikser planetarny 4,8L…
iPolitycznie - Jeśli KE nas nie posłucha, będziemy żądać rekompensat