https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prawybory 2015. Szef resortu pracy liderem w Tarnowie

Karolina Gawlik
Trwają prawybory „Gazety Krakowskiej”, w których sprawdzamy popularność kandydatów do Sejmu i Senatu. Głosować można do 12 października.

Nowy lider prawyborów do Sejmu pojawił się w Krakowie: wczoraj w głosowaniu prowadził Jerzy Meysztowicz z Komitetu Wyborczego Nowoczesna Ryszarda Petru. Drugie miejsce zajmuje Ryszard Śmiałek z Komitetu Wyborczego Zjednoczona Lewica, a trzecie Konrad Berkowicz z Komitetu Wyborczego KORWiN.

Z kolei w Tarnowie na pierwsze miejsce wskoczył minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. To dobry sygnał dla ludowców. Według naszego przedwyborczego sondażu, PSL ma największe szanse na zdobycie mandatu właśnie w tym okręgu. Zwróćmy jednak uwagę, że różnica głosów między Kosiniakiem-Kamyszem a Krzysztofem Nowakiem z Nowoczesnej.pl była wczoraj niewielka.

W Małopolsce zachodniej najmocniejszą pozycję ma na razie Lewica. Prowadzi Edyta Luks, zaraz za nią znajduje się Marek Nazarowski. Dogania ich kandydat PSL Józef Kała.

Wśród kandydatów dwóch największych partii w Sejmie tylko Wojciech Cieślak (PiS) z okręgu nowosądeckiego może pochwalić się fotelem lidera. Oprócz niego podium również szturmują przedstawiciele mniejszych komitetów wyborczych - Andrzej Skupień z KW KORWiN i Mariusz Wcisło z KWK „Kukiz15”.

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

P
Pniok
Liste PSL w okregu sadecko-podhalanskim ciagnie w dół Pasoń i Dutka. Oni nie Sa zwiazani ze wsia. Dutka juz sie pokazal a raczej nic nie pokazal, Pason to rada nadzorcza Elewaru, spolki skarbu panstwa , gdzi trafil z nadania politycznego. Jestem zwiazany z Ruchem Ludowym i boli mnie wystawianie takich kandydatow. Wies nie bedzie miec reprezentatow w Sejmie.
K
Kibic
Przecież liderem jest poseł Wardzała. Na swojej liście mimo nr 2 też to właśnie on jest liderem.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska