Tegoroczny próbny egzamin dojrzałości cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród tegorocznych maturzystów.
Jaśmina Skomska, z VIII Prywatnego Akademickiego Liceum Ogólnokształcące w Krakowie do matury będzie podchodziła w przyszłym roku, ale swoich sił w próbnym egzaminie dojrzałości postanowiła spróbować już w tym roku.
Matura z chemii 2019 r. z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego [ODPOWIEDZI]
- Matura to jest taki stresujący czas dla każdego ucznia. Od tego egzaminu zależy nasza przyszłość. Dlatego próbny matura to dobra okazja, żeby zobaczyć nad czym trzeba jeszcze popracować. Myślę, że dziś poszło mi całkiem dobrze - mówi Jaśmina Skomska, która w przyszłości zamierza studiować medycynę.
Matura z chemii 2019 r. z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagi...
Podobnie do egzaminu z chemii podszedł Hubert Bigajski również z tej samej szkoły. Na próbnej maturze był rok temu, a teraz postanowił sprawdzić jakie postępy zrobił w nauce.
- Tutaj pytania są bardzo podobne do tych na prawdziwej maturze, więc to jak nam pójdzie na próbnym egzaminie dość realnie pokazuje nasze przygotowanie do majowego egzaminu dojrzałości - mówi Hubert Bigajski.
Uczeń trzeciej klasy zwraca uwagę na to, że było dużo zadań, w których znalazł wiele haczyków.
- Przynajmniej mam taką nadzieję, że znalazłem. Jeśli za miesiąc takie podstępne zadanie powtórzą się, to będę lepiej na nie przygotowany - dodaje Hubert Bigajski.
Pomysłodawcami i autorami pytań próbnej matury są naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego: Tomasz Wichur, dr Karol Dudek-Różycki i dr Michał Płotek.
Zadania, z którymi zmierzyli się uczestnicy próbnej matury były przygotowane w taki sposób, żeby jak najbardziej odpowiadały tym pojawiającym się na prawdziwych egzaminach. Swoje siły mogli sprawdzić nie tylko tegoroczni maturzyści, ale także uczniowie drugich klas liceów - ich wyniki zostaną policzone bez uwzględnienia pytań z zakresu chemii organicznej.
POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:
