
Kłamczuch/Oszust
Gra podobna do karcianej wersji, zwanej Tkaczem bądź Cyganem.
Do zabawy potrzebne są dwie kostki do gry i jedna szklanka. Gracze siedzą w kółku. Każdy po kolei rzuca w szklance kostkami, nie pokazując wyniku, lecz mówiąc na głos, ile oczek się wyrzuciło (można skłamać bądź nie). Zadanie następnego uczestnika jest takie samo, lecz musi wyrzucić więcej oczek niż poprzednik. Jeśli wyrzuci więcej, mówi prawdę i kolejka idzie dalej, jeśli mniej – może skłamać. Trzeba się liczyć jednak z tym, że w każdej chwili kolejna osoba może powiedzieć "sprawdzam". Jeśli blefowałeś – pijesz, jeśli mówiłeś prawdę – pije sprawdzający.
Zasady liczenia oczek można ustalić między sobą lub zastosować do poniższych: jeśli wyskoczy 4 i 1, liczymy to jako 41, nie 14 itp., dwie takie same cyfry biją inne, 2 i 2 bije 5 i 4. Najmocniejszy układ stanowi "oczko", czyli 2 i 1.

Gra telewizyjna
Zaczątkiem gry telewizyjnej jest prawdopodobnie wątek z serialu "Jak poznałem Waszą matkę?". Bohaterowie, oglądając jak przyjaciółka prowadzi program telewizyjny, pili za każdym razem, kiedy wtrąciła w swoją wypowiedź przerywnik, którego nadużywała.
Wieczór przy telewizorze nie musi być nudny. Wystarczy ustalić określone hasło do picia. Może być proste "kocham" w filmie romantycznym. Wszystko zależy od Waszej inwencji twórczej.

Nigdy nie
Ciekawa gra, przy której można wiele dowiedzieć się o swoich znajomych. Każda z osób przyznaje się do tego, czego nigdy nie robiła, np. nigdy nie jadłam sushi itp. Każdy kto ma na koncie takie doświadczenie - pije.

33
Mogłoby się wydawać, że odliczanie do 33 jest niczym skomplikowanym. Nic bardziej mylnego. W tej grze bardzo łatwo o pomyłkę, w szczególności kiedy każda jedna oznacza łyk alkoholu. Odliczanie zaczynamy od 1, a osoba, na którą wypadnie 33, musi odpowiedzieć na pytanie bądź wykonać zadanie. Istnieją jednak pewne zasady, które w towarzystwie będącym pod delikatnym wpływem napojów wyskokowych, stają się nie do przejścia. Każda z kolejnych osób ma ograniczony zasób cyfr do użycia - tylko 3. Gracz, który zaczyna, może wybrać liczbę od 1 do 3, załóżmy wybiera liczbę 2, więc następna osoba ma do dyspozycji liczby 3,4,5. Jeśli wybierze 5 , następna może wybrać 6,7 i 8 itd. aż do 33.