

Flunky
Ten kto, choć jeden raz był na miasteczku studenckim doskonale wie, czym są "flunky". To jedna z najbardziej popularnych zabaw, w którą najlepiej grać na dużej przestrzeni.
Grać może dowolna ilość osób (minimum 2), potrzebne jest:
- kilka butelek piwa,
- trzy puste butelki,
- coś czym będziemy w nie rzucać (torebka, but, patyk, itp.)
- dużo wolnego miejsca
Zawodnicy dzielą się na dwie drużyny, które stają na przeciw siebie w jednej linii, w odległości 10-20 metrów (zależy od celności graczy). Na środku, między drużynami, ustawia się trzy puste butelki. Każdy z zawodników ma przy sobie otwarte, ale nie zaczęte piwo, które stoi obok niego, na ziemi.
Wybiera się drużynę która zaczyna. Jedna osoba z rozpoczynającej drużyny rzuca w ustawione na środku butelki. Gdy chociaż jedna z nich przewróci się, cała drużyna zaczyna pić piwo. W tym samym czasie, dwaj wyznaczeni zawodnicy z przeciwnej drużyny biegną: jeden, by ustawić przewróconą butelkę/-i, drugi, by złapać rzucaną rzecz. Robią to jak najszybciej i wracają do swojej drużyny. W tym momencie drużyna, która rzucała, przestaje pić. Teraz role się odwracają, ci którzy biegali będą rzucać.
Jeżeli po rzucie żadna butelka się nie przewróci, drużyna nie pije. Najlepiej gdy jedna osoba, niebiorąca udziału w grze, sędziuje mecz. Sędzia krzyczy "Start!" gdy butelki się przewrócą i "Stop!" gdy zawodnicy ustawią je, wezmą rzucany przedmiot i przekroczą linię swojej drużyny. Sędzia pilnuje również by zawodnicy nie pili po czasie, nie wylewali piwa, stali w wyznaczonych miejscach itd.
Gra kończy się w momencie gdy wszyscy zawodnicy z jednej drużyny skończą swoje piwa. Każdy może pić tylko swoje piwo.

Beer Pong
Motyw znany z amerykańskich filmów. W polskiej wersji brakuje zazwyczaj czerwonych kubeczków. Lecz nie o czerwone kubeczki chodzi w tej grze, a celność i wytrwałość.
Do zabawy potrzebny jest duży stół, plastikowe kubeczki, piwo oraz piłeczki do ping-ponga. Na końcach stołu należy ustawić w trójkąty 6 kubków, wypełnionych piwem (np. do połowy). Zawodnicy dzielą się na dwie drużyny, których celem będzie trafienie odbitą piłeczką do kubeczka rywali. Jeżeli piłeczka wpadnie, jeden z przedstawicieli drużyny przeciwnej opróżnia kubek, po czym odstawia go na bok. Gra kończy się w momencie gdy jednej z drużyn skończy się złocisty napój.

Odwróć kubeczek
Równie popularna gra studencka, odwróć kubeczek, to rozgrywka drużynowa, w której liczy się czas i umiejętność pstrykania palcami.
Do gry potrzebne są kubeczki jednorazowe, do 1/3 wypełnione piwem. Drużyny ustawiają się po dwóch stronach stołu. Każdy ma przed sobą kubek. Zadaniem każdego uczestnika jest wypicie piwa, a następnie odstawienie kubka na stół i pstryknięcia w niego w taki sposób, aby odwrócił się do góry dnem. Dopiero gdy kubeczek zostanie odwrócony, kolejna osoba z drużyny może zacząć swoją kolej. Wygrywa drużyna, która szybciej odwróci wszystkie kubeczki.